• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Idźmy naprzód z nadzieją

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 17.10.2017 22:00

  We worek 17 października w Zespole Szkół Katolickich im. Jana Pawła II odbyła się finałowa gala konkursu wojewódzkiego dla uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych.

  To już 11. edycja konkursu "Święty Jan Paweł II i wielkie tematy". Podobnie jak w latach poprzednich, uczniowie mogli zaprezentować się w trzech kategoriach: recytacja, literatura oraz malarstwo i rzeźba.

  W sumie w finałowej gali wzięło udział kilkudziesięciu uczniów z 29 szkół całego województwa. - Przedsięwzięcie cieszy się dużym zainteresowaniem. Konkurs ma dwa etapy - szkolny i wojewódzki, realizowany w naszej szkole - wyjaśnia Beata Chlewicka, katechetka i koordynator konkursu.

  Ks. prof. Wojciech Cichosz, kanclerz szkoły, podkreśla, że hasło tegorocznego konkursu - "Idźmy naprzód z nadzieją" - stało się dla wielu zaproszeniem do wzięcia udziału w tym wydarzeniu. - Myślę, że młodzi zdają sobie sprawę, iż nadziei potrzebuje każdy człowiek. Ten konkurs świetnie wpisuje się w to wszystko, co nazywamy dziełem nowej ewangelizacji i promowaniem talentów w duchu papieskim. Przypuszczalnie św. Jan Paweł II uśmiechnąłby się, widząc, jak zdolni są uczniowie pomorskich szkół - mówi kanclerz.

  - Nasz konkurs pozwala nie tylko poznać życie Jana Pawła II, ale także rozwinąć indywidualne talenty. Zamiast kartek z pytaniami o życie świętego, dajemy uczestnikom swobodę wyboru i prezentacji. Stąd te trzy kategorie, gdyż młodzi mają szansę wykazać się w tej, która najbardziej im odpowiada - podkreśla koordynator.

  I dodaje, że taka kreatywna forma przyciąga uczestników. - Chcą rozwijać swoje zainteresowania i świetnie im to wychodzi. Dodatkowym bodźcem jest postać Jana Pawła II, który dla wielu jest pozytywnym wzorem do naśladowania - dodaje B. Chlewicka.

  Potwierdza to Dominika Treder z Zespołu Szkół w Mściszewicach. Dziewczyna zajęła II miejsce w kategorii "recytacja". - Jan Paweł II bardzo mnie inspiruje. To święty człowiek, który daje swoim życiem dobry przykład. To bardzo ważne, zwłaszcza dla nas, młodych, żeby mieć taką osobę, na której można się wzorować - mówi laureatka.

  Mateusz Wrzos, siódmoklasista ze Szkoły Podstawowej nr 17 w Gdyni, w konkursie wziął udział po raz drugi. Swoją wiedzą o papieżu Polaku mógłby zawstydzić niejednego dorosłego. - Jan Paweł II to bardzo pozytywna postać, o której warto mówić i przypominać, dlatego cieszę się z takich inicjatyw, które dają możliwość jeszcze lepszego poznania naszego rodaka - mówi chłopak.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół