• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Nudno nie będzie

  Agnieszka Lesiecka

  dodane 19.10.2017 21:30

  Pod nazwą "Stworzył ich jako mężczyznę i kobietę" odbędą się spotkania dla kobiet i mężczyzn z ks. Piotrem Pawlukiewiczem, autorem wielu książek i audycji o tematyce związanej z wiarą, małżeństwem i seksualnością.

  - Ważne jest, by mówić ludziom o powołaniu. Dzisiaj mocno zaciera się tożsamość kobiety i mężczyzny, a przecież my nie jesteśmy tacy sami - mówi ks. Krzysztof Ławrukajtis, duszpasterz Bractwa św. Pawła, które jest organizatorem wydarzenia.

  - Uczestnicy spotkań z ks. Pawlukiewiczem dowiedzą się trzech bardzo ważnych rzeczy: czym jest w ogóle powołanie kobiety i mężczyzny, jak je odkrywać w sobie i jak realizować - wylicza ks. Ławrukajtis.

  W sobotę 21 października w archidiecezji gdańskiej odbędą się dwa spotkania z ks. Pawlukiewiczem. Sympozjum o powołaniu dla kobiet rozpocznie się w parafii Najświętszego Serca Jezusowego w Gdańsku-Wrzeszczu (ks. Józefa Zator-Przytockiego 3) o godz. 9. Konferencja o powołaniu do bycia mężczyzną odbędzie się o godz. 16.30 w parafii NSPJ w Gdyni (ul. Armii Krajowej 46). Oba spotkania rozpoczną się od Eucharystii.

  - W sobotę opowiem też o odpowiedzialności, bo mężczyzna rozwija się tylko wtedy, kiedy jest odpowiedzialny - zapowiada ks. Pawlukiewicz   - W sobotę opowiem też o odpowiedzialności, bo mężczyzna rozwija się tylko wtedy, kiedy jest odpowiedzialny - zapowiada ks. Pawlukiewicz Jakub Szymczuk /Foto Gość - Zapraszam. Obiecuję jedno: nie będzie nudno - mówi ks. Pawlukiewicz. - Na spotkaniach opowiem o odpowiedzialności, komunikacji, uczeniu się języka drugiego człowieka oraz roli mężczyzny i kobiety w Kościele. A ponieważ mężczyzna lubi konkret, więc na spotkaniu dla mężczyzn ja postaram się tak konkretnie - podkreśla z uśmiechem znany kaznodzieja.

  Więcej informacji o wydarzeniu na stronie: Bractwa św. Pawła.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół