• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Racja czy relacja?

  juli

  dodane 24.11.2017 14:45

  - Konferencja jest odpowiedzią na poszukiwania przez rodziców i nauczycieli wiedzy na temat współczesnych zagrożeń związanych z rozwojem młodego człowieka i sposobów prewencji - mówi Renata Mroczkowska.

  Odbędzie się po raz 11. Hasło tegorocznej edycji to: "Racja czy relacja?".

  - Wobec licznych zagrożeń społecznych i duchowych skierowanych przeciwko rodzinie i młodemu pokoleniu potrzebne są nam narzędzia do skutecznej walki i przeciwdziałania im - wyjaśnia Renata Mroczkowska z Towarzystwa Edukacyjnego "Lokomotywa", współorganizator przedsięwzięcia. - Jednym z takich narzędzi jest powyższa konferencja, dzięki której uczestnicy będą mogli zdobyć wiedzę i umiejętności pozwalające na przeciwstawienie się współczesnym trendom.

  W tym roku szczególną uwagę poświęcono tematowi owocnej relacji i sposobów jej budowania na różnych płaszczyznach: społecznych, kulturowych i duchowych, małżeńskich, rodzinnych (w tym relacji rodzeństwa) i edukacyjnych.

  - Będziemy mówić zarówno o relacyjnych barierach, jak i metodach pogłębiania relacji. Jako organizator, a jednocześnie założyciel Niepublicznego Przedszkola i Szkoły Podstawowej "Lokomotywa" bardzo cieszymy się, że możemy dodatkowo wspierać rodziny i wychowawców w prawidłowym kształtowaniu dzieci i młodzieży - podkreśla R. Mroczkowska.

  Wykładowa część konferencji rozpocznie się w sobotę 25 listopada i potrwa do niedzieli 26 listopada. Dedykowana jest pamięci ks. Janusza Witkowskiego. Odbędzie się w audytorium Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Gdańskiego przy ul. Bażyńskiego 4 w Gdańsku. Szczegółowy program znaleźć można TUTAJ.

  Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, oraz prof. dr hab. Jerzy Gwizdała, rektor Uniwersytetu Gdańskiego.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół