• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Być dobrym jak chleb

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 23.12.2017 23:38

  - Każdy kapłan rozdziela łaski miłosierdzia Bożego. To jest nasze posłannictwo. Trzeba być dobrym jak chleb - mówił podczas składania życzeń członkom seminaryjnej wspólnoty abp Sławoj Leszek Głódź.

  Alumni, moderatorzy, profesorowie oraz pracownicy i przyjaciele Gdańskiego Seminarium Duchownego zgromadzili się w refektarzu pocysterskim, aby przeżywać spotkanie opłatkowe. W uroczystości uczestniczyli także abp Sławoj Leszek Głódź oraz biskupi pomocniczy archidiecezji.

  Na początku spotkania klerycy I roku przedstawili krótki program artystyczny, przypominający o konieczności prawdziwego otwarcia serca na Jezusa i przyjęcia Jego miłości.

  W słowie skierowanym do kleryków metropolita podkreślał, jak ważne jest seminarium dla każdego biskupa diecezjalnego. Zachęcał ich także do właściwego wykorzystania czasu studiów.

  Hierarcha wspominał także swoje spotkanie z kard. Stefanem Wyszyńskim sprzed 50 lat. Zaznaczał, że już wówczas Prymas Tysiąclecia podkreślał rolę kapłana jako sługi Bożego miłosierdzia.

  - Ta prawda o Bożym miłosierdziu dopiero wówczas dojrzewała w Kościele. Wyakcentował ją Jan Paweł II. A jeszcze bardziej podkreślił ja papież Franciszek - mówił metropolita.

  - Niech Boże Dziecię błogosławi nowy rok 2018. Będzie on bogaty w wydarzenia zarówno w Kościele, jak i w naszej ojczyźnie. Życzę wam i waszym rodzinom doświadczenia Bożego pokoju - zwracał się do kleryków arcybiskup.

  Głos zabrał także ks. kan. Krzysztof Kinowski, rektor GSD.

  - Okres świąt Bożego Narodzenia przypomina nam, że bardzo potrzebujemy Boga w naszym życiu. Jak podkreślał św. Maksymilian Kolbe potrzebujemy Go dlatego, żeby On nas wzmacniał, podnosił, by był Bogiem z nami. Pragniemy za św. Piotrem powtórzyć słowa, które wypowiedział on nad brzegiem jeziora galilejskiego "Panie do kogóż pójdziemy? Ty masz słowa życia wiecznego!". Pragniemy o to prosić nie tylko w wymiarze osobistym, ale także wspólnotowym - mówił ks. rektor.

  Na zakończenie - po wspólnym dzieleniu się opłatkiem - wszyscy uczestnicy uroczystości udali się do seminaryjnego refektarza, aby tam spożyć wigilijną wieczerzę.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół