• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Oddali hołd Jezusowi

  Justyna Liptak Justyna Liptak

  dodane 06.01.2018 16:30

  Tysiące mieszkańców wraz z Mędrcami - w barwnym i głośnym korowodzie - przemierzyło ulice Gdyni.

  Uczestnikom przemarszu oprócz dobrego humoru dopisała również pogoda. - Parasolki mamy ze sobą, ale nie przewiduję, żeby padało, bo za dużo dobrego się tutaj dzieje, żeby spadł deszcz - śmieje się pani Jadwiga, uczestniczka orszaku.

  Radosne świętowanie rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa. Po Eucharystii, o godz. 12 przyszedł czas na Anioł Pański i oficjalne rozpoczęcie orszaku, który przeszedł ulicami Armii Krajowej pod kolegiatę pw. Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, gdzie Mędrcy spotkali się z Herodem.

  - W samym środku wydarzeń znalazłam się trochę przypadkowo - opowiada pani Elwira, która wraz z mężem wybrała się na spacer. - Najpierw usłyszeliśmy śpiew, to nas zainteresowało. Chwilę później zobaczyliśmy, że idzie orszak, a na jego czele królowie...

  Postanowili włączyć się we wspólne maszerowanie. - Mam już nawet korony - pokazuje pani Elwira.

  Następnie trasa korowodu powiodła ulicą Świętojańską pod restaurację Polonia, gdzie odegrana została scena w gospodzie. Natomiast przy Urzędzie Miasta doszło do walki aniołów i diabłów.

  Stamtąd orszak przeszedł ulicą Bema do kościoła oo. franciszkanów pw. św. Antoniego Padewskiego, gdzie miały miejsce jasełka oraz wspólne kolędowanie. - Wspaniałe przedsięwzięcie. Przyszliśmy całą rodziną - dzieci, mąż i dziadkowie. Nie wyobrażam sobie, żebyśmy inaczej spędzali ten dzień. Z dumą nosimy korony i podążamy za królami oddać małemu Jezusowi pokłon - mówi pani Monika, gdańszczanka.

  - Najbardziej podobają mi się kolędy, że można je tak głośno śpiewać, bo inni też śpiewają - dodaje mały Kajtek, syn pani Moniki.  

  Orszak był również okazją do pomocy, bo - podobnie jak w latach ubiegłych - w trakcie wydarzenia wolontariusze zbierali datki na rzecz Stowarzyszenia im. św. Wawrzyńca, w ramach którego funkcjonują hospicjum dla dorosłych i dom hospicyjny dla dzieci i młodzieży „Bursztynowa Przystań". Każdy, kto zdecydował się placówkę wspomóc, otrzymywał papierową koronę oraz śpiewnik z kolędami.  


  KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

  Szczegóły w niedzielę o 17.00.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół