• facebook
 • Newsletter
 • rss
 • Razem w służbie ojczyzny

  ks. Rafał Starkowicz ks. Rafał Starkowicz

  dodane 12.01.2018 23:55

  - Samorząd to najbardziej udane ogniwo, stworzone w naszej ojczyźnie po przemianach ustrojowych. Samorządy od samego początku stały się strukturą bardzo skuteczną, efektywną i ogromnie ważną w służbie ojczyzny - mówił podczas spotkania abp Sławoj Leszek Głódź.

  Przedstawiciele wszystkich szczebli władz samorządowych spotkali się z metropolitą, by przeżywać doroczne spotkanie opłatkowe. W wydarzeniu uczestniczyli obaj biskupi pomocniczy oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

  - Nasze spotkanie opłatkowe stało się już tradycją. A tradycja staje się niepisanym prawem - mówił do zgromadzonych abp Sławoj Leszek Głódź.

  - Ten rok jest szczególny, przeżywamy w nim bowiem 100-lecie odzyskania niepodległości. Będziemy mieli okazję, żeby tę niepodległość razem ze wszystkimi strukturami samorządowymi uczcić. Zainicjowaliśmy już obchody 100-lecia poświęceniem ołtarza ojczyzny w bazylice św. Brygidy - zaznaczał hierarcha.

  - Niech Gwiazda Betlejemska nas prowadzi i nam przyświeca w dobrych myślach i dobrych czynach, a Pan Bóg niech nas w tym wszystkim wspiera - zwracał się do samorządowców.

  - Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że jesteśmy sobie bardziej bliscy, a na naszych twarzach pojawia się uśmiech. I tego uśmiechu pragnę wam życzyć - mówił metropolita   - Święta Bożego Narodzenia sprawiają, że jesteśmy sobie bardziej bliscy, a na naszych twarzach pojawia się uśmiech. I tego uśmiechu pragnę wam życzyć - mówił metropolita ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość W imieniu zgromadzonych, jako pierwszy, głos zabrał Dariusz Drelich, wojewoda pomorski. - Dziękuję za to, że mogę tu być, mimo że nie jestem samorządowcem. Spotykamy się w 100. rocznicę odzyskania niepodległości. Ale jest to także rok 10. rocznicy, od kiedy to ksiądz arcybiskup prowadzi nas prostą drogą do Boga i do Niepodległej. Wiemy, że na tej drodze napotykamy na liczne rozstaje. Pragnę podziękować, że ksiądz arcybiskup nie tylko nas wspiera, ale także na tych drogach napomina - podkreślał wojewoda.

  - Mimo pewnych różnic są takie sprawy, które nas łączą, w których potrafimy wspólnie działać. Myślę, że mieszkańcy Pomorza doceniają te właśnie momenty. Zawsze starałem się tak podchodzić do swojej służby, by nie patrzeć na różnice, ale szukać dobrego rozwiązania. Mamy wspólne zadania. Służymy tej samej Rzeczypospolitej - stwierdził D. Drelich.

  Podczas spotkania zarząd Stowarzyszenia Sołtysów Województwa Pomorskiego obdarzył honorowym członkostwem w tej instytucji Ryszarda Kalkowskiego, wójta gminy Szemud. Dokonał tego - jak głosi uzasadnienie - "w uznaniu zasług na rzecz społeczności lokalnej, integracji Kaszubów oraz aktywność i zaangażowanie w rozwiązywaniu problemów lokalnej społeczności".

  Jako znak przynależności do stowarzyszenia prezes Jan Zaborowski wraz z metropolitą wręczyli też Ryszardowi Kalkowskiemu kapelusz sołtysa.

  Oprawę muzyczną wydarzenia zapewniły Capella Gedanensis oraz Gdańska Orkiestra Promenadowa.

  «« | « | 1 | » | »»
  oceń artykuł

  Zobacz także

  Komentowanie dostępne jest tylko dla .

  Reklama

  Zapisane na później

  Pobieranie listy

  Reklama

  przewiń w dół