Nowy numer 13/2024 Archiwum
  • Maluczki
    31.10.2015 10:57
    Nie zginęło, ale zostało zamordowanych przez Niemców!
    Gość już też maskuje niemieckie zbrodnie?
    • Prosiak
      31.10.2015 11:00
      Prosiak
      Ojojoj,ależ maskuje. Patrz,jak sprytnie. Napisali tekst upamiętniająco-maskujący. Nie dostrzegasz tu jakiejś paranoi?
      doceń 0
    • br0da
      31.10.2015 15:32
      br0da
      Przeczytałeś coś oprócz tytułu i podtytułu? W pierwszym zdaniu jest mowa Niemcach i tak jest do końca tekstu.
      • Maluczki
        31.10.2015 17:54
        Takie rzeczy pisze się już w tytule, bo to jest najistotniejsza informacja, szczególnie gdy niemieckie i światowe media naokoło trąbią o polskich zbrodniach na Żydach i o polskich obozach koncentracyjnych.
        Poza tym nie czytam tekstów pod bzdurnymi i obraźliwymi tytułami!
        doceń 2
        0
  • adi
    03.11.2015 18:48
    Artykuł ciekawy i wartościowy, ale coś mnie zastanawia. Przy dosłownie każdym wspomnieniu o niemieckich zbrodniach na końcu znajduje się jakże głębokie pytanie: dlaczego? Dlaczego naród filozofów, uczonych, pisarzy etc...? A może by tak spojrzeć na to wreszcie bez zakłamania i zauważyć, że okrucieństwo jest wpisane w naród niemiecki od początku jego istnienia? Spójrzmy na historię ich wojen: Germanowie i ich łupiestwa, a potem Głogów, najazdy podczas rozbicia dzielnicowego, Krzyżacy, wojny z państwem papieskim, wojna 30-letnia, potem wojny śląskie, napoleońskie, I i II Wojny Światowe... Znajdzie się choć jedna, podczas której nie dokonywaliby zbrodni takich, że pamięta się o nich do dzisiaj? A pokój u nich też nie lepszy: gdzie trwały najkrwawsze polowania na czarownice, gdzie prawo było najbardziej nieludzkie... Naród niemiecki od zawsze rozwijał się i rósł w siłę dzięki swojej bezwzględności. A siłę nietrudno przełożyć na osiągnięcia w innych dziedzinach życia. Dużo łatwiej pisać książki czy prowadzić doświadczenia, jeśli pracuje na ciebie stu niewolników...
    doceń 1
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy