Nowy numer 39/2023 Archiwum

Egzorcysta z Lichenia: módlmy się częściej! przejdź do galerii

‒ Za zburzonym porządkiem moralnym zawsze stoi szatan. On pragnie zawładnąć naszym życiem. Przeniknąć do umysłów dorosłych, młodzieży i dzieci ‒ powiedział ks. Edmund Szaniawski na katechezie o zagrożeniach duchowych.

W kościele pw. Chrystusa Odkupiciela w Gdańsku, 18 listopada, odbyła się Msza św. z udziałem ks. Edmunda Szaniawskiego. Egzorcysta z Lichenia wygłosił katechezę pt. „Jesteś wierzący, czy tylko religijny?”.

Odwołał się do przykładu maturzysty, który za pomocą strony internetowej zawiązał pakt z szatanem. ‒ W jego życiu zaczęły dziać się straszliwe rzeczy. Był wiecznie rozdrażniony i nerwowy. Czuł ogromny wewnętrzny chłód i niepokój. Nie radził sobie z nauką. Przestało mu się układać w rodzinie. Wirtualne przymierze ze złym duchem. Niby taka błaha rzecz. Brzmi nieprawdopodobnie? A jednak to się wydarzyło. Ze złem nie ma zabawy.

Ks. Edmund Szaniawski odpowiedział także na pytanie w jaki sposób człowiek powinien bronić się przed działaniem diabła. ‒ Nic prostszego. Trzeba wziąć do ręki różaniec. Używać sakramentaliów. Czytać Pismo Św. Regularnie się spowiadać i przyjmować Najświętszy Sakrament. A przede wszystkim częściej się modlić.

Po konferencji odbyło się nabożeństwo z modlitwą o uwolnienie i uzdrowienie.

W najbliższym czasie, 23 listopada, w Bibliotece Uniwersytetu Gdańskiego rozpocznie się VII ogólnopolska konferencja naukowa poświęcona zagrożeniom rozwoju osobowości młodego człowieka na początku XXI wieku. Wezmą w niej udział m.in. ks. prof. Aleksander Posacki, Grzegorz Górny, ks. dr Ksawery Knotz, Antoni Szymański, ks. dr Jarosław Wąsowicz i wielu innych. Bliższe informacje na stronie www.konferencja.cios.gda.pl

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast