Nowy numer 37/2021 Archiwum

Żywa szopka u Zmartwychwstańców

‒ Ufamy, że żywa szopka doda naszej parafii świątecznego nastroju i rozgrzeje serca tych wszystkich, którzy odwiedzą to miejsce ‒ mówi ks. Krzysztof Jan Swół.

Żywa szopka od sześciu lat wpisuje się w świąteczny wystrój Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Gdańsku. Również w tym roku, od Pasterki do Nowego Roku, w uroczej scenerii na wzgórzu za kościołem można będzie zobaczyć Świętą Rodzinę w otoczeniu przyjaznych zwierząt takich jak: baranki, kozy, króliki, lamy czy kucyki.

‒ Im bliżej świąt Bożego Narodzenia tym częściej dzieci pytają: czy w tym roku będzie szopka, a w niej zwierzątka? Jest to dla nich coś wyjątkowego, niespotykanego, ponieważ na co dzień nie mają możliwości głaskać owieczek czy karmić marchewką królików. Często też pytają swoich rodziców: Pan Jezus z Maryją i św. Józefem są tutaj cała noc? A czy zwierzątkom nie jest zimno? ‒ opowiada ks. Krzysztof.

26 grudnia, o godz. 16.00, odbędzie się także wspólne kolędowanie. Dla odwiedzających przygotowane zostanie biesiadne stoisko z ciepłymi napojami i grillowanymi oscypkami z żurawiną. Będzie można również ogrzać się przy ognisku, podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia.

‒ Mam nadzieję, że wszyscy, którzy odwiedzą naszą stajenkę poczują klimat „Świętej Betlejemskiej Nocy” i tak jak pasterze będą chwalić i wysławiać Boga ‒ mówi ks. Krzysztof.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama