GN 19/2022 Archiwum

W służbie bliźnim

- Należy zmieniać rzeczywistość naszego miasta, aby stało się jeszcze bardziej przyjazne osobom niepełnosprawnym - powiedział Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

W Teatrze Muzycznym 20 maja odbyła się gala konkursu "Gdynia bez barier", podczas której poznaliśmy laureatów tegorocznej odsłony wydarzenia.

"Gdynia bez barier" ma na celu wyróżnienie wszystkich instytucji, organizacji i osób prywatnych pomagających przełamać stereotypy myślenia o niepełnosprawności. W konkursie nagradzane są inicjatywy przyczyniające się do likwidacji barier architektonicznych, komunikacyjnych i społecznych, utrudniających życie osobom niepełnosprawnym.

W tym roku laureatami zostali: Andrzej Riss, prezes Klubu Sportowego Niepełnosprawnych "Start Gdynia"; Janina Ostałowska, dyrektor Szkoły Podstawowej Nr 35 w Gdyni; Marek Ostrowski,  dyrektor Centrum Aktywizacji Zawodowej i Społecznej dla Dorosłych Osób z Autyzmem; Małgorzata Rybicka, szefowa Stowarzyszenia Pomocy Osobom Autystycznym; dr Marek Wysocki, wykładowca Politechniki Gdańskiej, projektant rzeczy uniwersalnych dostosowanych dla osób niepełnosprawnych oraz Artur Labuda, współtwórca fundacji "Podróże bez granic".

Galę swoimi występami uświetnili Anna Dereszowska z zespołem oraz Paweł Ejzenberg, finalista programu "Mam talent". Na scenie wystąpiła również znana wokalistka bluesowa Anna Heron.

Tegorocznej edycji konkursu towarzyszyła międzynarodowa konferencja "Miasta dostępne", która odbyła się 21 maja. Prelegenci podzielili się swoim doświadczeniem w zakresie projektowania uniwersalnego i dostępności przestrzeni miejskiej dla osób niepełnosprawnych.

- Spotkaliśmy się w gronie tych miast, które w Europie wykazują największą wrażliwość na potrzeby osób niepełnosprawnych. Dobrze, że mogliśmy uczyć się od siebie wzajemnie - mówił Wojciech Szczurek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama