Katolickie mistrzostwa w futsalu

Impreza pod patronatem "Gościa Niedzielnego" zakończyła się 1 września, a wzięło w niej udział 9 drużyn z diecezji rozsianych po całej Polsce, a wśród nich 3 ekipy żeńskie.

- W naszej archidiecezji futsal stał się popularny w czasach, jeszcze działałem w parafii Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Redzie, ksiądz Andrzej Pradela zaszczepił w nas pasję do piłki nożnej i właśnie do „halówki” – wspomina Karol Przybysz, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Gdańskiej. - Zorganizowaliśmy kiedyś Turniej Niepodległości i pomyśleliśmy, że warto zrobić coś na szerszą skalę. Tak zrodziła się idea Mistrzostw w futsalu. Z każdą kolejną edycją rozgrywek nabieramy doświadczenia organizacyjnego. Poziom piłkarski też jest z roku na rok coraz wyższy. Warto wspomnieć, że oprócz rozgrywek piłkarskich młodzież z innych regionów Polski spędza u nas aktywnie czas poznając Pomorze. Uważam, że to świetny sposób na udane zakończenie wakacji.

A co to takiego futsal? Zwany jest potocznie halówką. To po prostu odmiana piłki nożnej, rozgrywana na hali. Jej nazwa pochodzi od portugalskiego futebol de salão, co można przetłumaczyć jako halowa piłka nożna. Pierwszy pokaz gry w pięcioosobową odmianę piłki nożnej odbył się latem 1930 w Montevideo, a za jej twórcę uważa się Juana Carlosa Cerianiego. W pierwotnym zamyśle ta odmiana futbolu przeznaczona była dla dzieci i młodzieży, bowiem rozmiary placów gry dostosowano do ich potrzeb oraz możliwości.

Wyniki rywalizacji

Kategoria męska:

I miejsce KSM Archidiecezji Poznańskiej
II miejsce KSM Diecezji Ełckiej
III miejsce KSM Archidiecezji Gdańskiej
IV miejsce KSM Diecezji Tarnowskiej
V miejsce KSM Decezji Pelplińskiej
VI miejsce KSM Archidiecezji Warszawskiej

Król strzelców KSM Diecezji Ełckiej
Najlepszy Bramkarz KSM Diecezji Tarnowskiej
Najlepszy zawodnik KSM Archidiecezji Poznańskiej

Kategoria żeńska:

I miejsce KSM Archidiecezji Poznańskiej
II miejsce KSM  Archidiecezji Gdańskiej
III miejsce KSM Diecezji Ełckiej

Król strzelców KSM Archidiecezji Poznańskiej
Najlepszy Bramkarz KSM Archidiecezji Gdańskiej
Najlepszy zawodnik KSM Diecezji Ełckiej

W 21 meczach wpadło 242 goli

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..