Nowy numer 30/2021 Archiwum

Post i modlitwa w jedności z papieżem

Komunikat Arcybiskupa Metropolity Gdańskiego o włączeniu się w modlitwę i post w intencji pokoju w Syrii.

Umiłowani Bracia i Siostry, bracia kapłani, drogie wspólnoty zakonne!

Wszyscy z niepokojem śledzimy dramatyczne wydarzenia, które mają miejsce w Syrii. Ojciec Święty stanowczo potępił przemoc i wezwał wspólnotę międzynarodową do podejmowania wszelkich inicjatyw na rzecz pokoju – „Nigdy więcej wojny”.

Podejmując apel papieża Franciszka, który postanowił "ogłosić w całym Kościele 7 września, wigilię święta Narodzenia NMP, dniem postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii i na całym świecie", proszę, aby tego dnia otwartym sercem podjąć papieskie wezwanie. Sam Ojciec Święty będzie w tym dniu przewodniczył wieczornej modlitwie i czuwaniu na Placu św. Piotra.

Proszę zatem, aby we wszystkich parafiach Archidiecezji Gdańskiej przekazać wiernym zachętę do podjęcia w tym dniu postu oraz przeprowadzić w kościołach nabożeństwa błagalne przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.

Niech również wszystkie piesze i autokarowe pielgrzymki zmierzające na archidiecezjalne uroczystości odpustowe w Swarzewie i Trąbkach Wielkich podejmą swój trud w duchu modlitwy o zgodę i pokój.

 

/-/ + Sławoj Leszek Głódź

Arcybiskup Metropolita Gdański

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama