Nowy numer 30/2021 Archiwum

Pogrzeb śp. Krzysztofa Mielewczyka

W gdyńskim kościele Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski w sobotę, 21 września odbyła się Msza św. pogrzebowa śp. Krzysztofa Mielewczyka, męża posłanki PiS Doroty Arciszewskiej-Mielewczyk.

Eucharystii przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź, a sprawowało ją blisko 20 kapłanów. - Bóg zsyła zasmuconym pocieszenie, choć może być ono odziane w szatę żałoby - mówił. - Nie tylko życie kapłańskie i zakonne jest drogą uświęcenia. Taką drogą jest również życie małżeńskie. Wierność, wzajemne wsparcie i szacunek, zaufanie, wspólne pasje. To wszystko było w życiu rodzinnym śp. Krzysztofa i jego Małżonki - podkreślał metropolita. Pogrzeb odbył się na cmentarzu w Gdyni-Witominie. - Twoje pomysły i biznesy, to był Twój patriotyzm. To była Twoja budowa, Twojej ukochanej Polski, mówił w ostatnim pożegnaniu Wojciech Szczurek, prezydent Gdyni.

Krzysztof Mielewczyk zginął 13 września w wypadku śmigłowca, w okolicach Wygonina.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama