To właśnie tu wraz ze swym legendarnym dowódcą Stanisławem Dąbkiem spoczywają bohaterscy obrońcy Gdyni, a także ofiary masowego mordu w lasach piaśnickich.
Cmentarz Wojenny w Gdyni-Redłowie powstał pod koniec września 1939 roku, kiedy to grupa członkiń Przysposobienia Wojskowego Kobiet pochowała w tym miejscu żołnierzy poległych w trakcie Obrony Wybrzeża.
Na cmentarzu spoczywają nie tylko Obrońcy Wybrzeża z 1939 roku oraz polscy patrioci zabici w Piaśnicy, ale też żołnierze Armii Czerwonej, którzy polegli w 1945 roku i żołnierze
I Brygady Pancernej im. Bohaterów Westerplatte.
Po przemianach ustrojowych 1989 roku na cmentarzu pojawiły się kolejne pomniki i tablice. Jeden z postumentów poświęcono poległym w trakcie drugiej wojny światowej członkom załóg polskich statków i okrętów. Dwa następne upamiętniają ofiary terroru stalinowskiego. Pierwszy poświęcony jest ofiarom mordów NKWD dokonanych w 1940 roku, zaś drugi zamordowanym i zamęczonym przez UB i Informację Wojskową marynarzom i oficerom Marynarki Wojennej.
Bóg jest światłością, a nie ma w Nim żadnej ciemności. (1 J 1,5)
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.