Cmentarz założony został w 1967 roku przed przybyciem do Polski gen. Charlesa De Gaulle’a w miejscu istniejącej dawniej nekropolii francuskiej z okresu Wojen Napoleońskich.
Na cmentarzu, na 8 regularnych kwaterach, znajduje się około 1500 grobów żołnierskich, z których 30 proc. posiada dane osobowe zmarłych. Pozostałe groby są bezimienne. Głównie są to groby ekshumowanych z różnych rejonów Polski, zmarłych w obozach jenieckich, żołnierzy francuskich z okresu II Wojny Światowej.
Spoczywają tu również przeniesione z Cmentarza Garnizonowego w Gdańsku szczątki żołnierzy francuskich z okresu I Wojny Światowej i szczątki jeńców francuskich wziętych do niewoli po bitwie pod Sedanem w czasie Wojny Prusko-Francuskiej z 1870 roku.
Na cmentarzu odnaleziono także szczątki żołnierzy francuskich z okresu Wojen Napoleońskich. Wzdłuż głównej osi cmentarza poprowadzona jest główna aleja, u której zakończenia, znajdują się na wzniesieniu trzy krzyże i tablica pamiątkowa. Cmentarz pozostaje pod opieką Ambasady Republiki Francuskiej.
„Dam prawo moje w ich myśli, a na sercach ich wypiszę je”. (Hbr 8,10)
Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.