Nowy numer 20/2022 Archiwum

Satanistyczne znaki na ścianie kościoła

Zarzut uszkodzenia mienia i obrazy uczuć religijnych postawiła w piątek policja 13 i 16-latkowi z Gdańska, którzy wymalowali farbą na ścianie kościoła w dzielnicy Strzyża pięcioramienną gwiazdę oraz liczbę 666. Ich czynem zajmie się teraz sąd rodzinny.

Jak poinformowała PAP Lucyna Rekowska z Komendy Miejskiej Policji w Gdańsku, o zniszczeniu elewacji świątyni powiadomił funkcjonariuszy w czwartek wieczorem, w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia, przechodzący tamtędy świadek.

Na fasadzie głównej Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w pobliżu wejścia głównego namalowano czarną farbą pięcioramienną gwiazdę oraz będącą znakiem szatana liczbę 666. Symbol gwiazdy odkryto również na ogrodzeniu kościoła.

Już po kilku godzinach sprawcy zostali ujęci. Policjanci zabezpieczyli m.in. spray, którego użyli nieletni.

Straty spowodowane przez nastolatków wyceniono na ok. tysiąc złotych.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama