GN 38/2020 Archiwum

Pomnik płk. Kuklińskiego stanie w Gdyni

We wtorek 11 lutego w siedzibie Rady Miasta Gdyni Andrzej Boczek, gdyński biznesman, złożył wniosek w sprawie nadania skwerowi powstającemu w centrum miasta im. pułkownika Kuklińskiego.

Data złożenia wniosku nie jest przypadkowa. Tego dnia bowiem przypadła dziesiąta rocznica śmierci pułkownika, który stał się jednym z symboli oporu przeciw komunistycznemu zniewoleniu.

- Pułkownik Kukliński z całą pewnością zrobił bardzo wiele dla naszej wolności. Mamy nadzieję, że inicjatywa pana Andrzeja Boczka, niegdyś radnego Gdyni, a dziś ważnego gdyńskiego inwestora, zostanie przyjęta przez gdynian pozytywnie - mówił Stanisłąw Szwabski, przewodniczący Rady Miasta.

- Pułkownik jest niedoceniany. Jest to wielki bohater Polski. Dochował on ducha przysięgi wojskowej, którą składał. Pozostał wierny interesom narodu polskiego, a tocząca się jeszcze dyskusja o jego postaci, z czasem przeminie. Mam nadzieję, że dzięki temu miejscu wiedza o zasługach pułkownika dla Polski i świata będzie mogła skutecznie szerzyć się w świadomości społeczeństwa – stwierdził Andrzej Boczek.

Skwer powstanie u zbiegu ulic I Armii Wojska Polskiego i Bema. Urządzony zostanie na nim park ze szlachetnymi drzewami (platanami), zielenią, wysokiej jakości brukiem oraz ławkami i fontanną. Projekt skweru obejmuje również ustawienie pomnika pułkownika Ryszarda Kuklińskiego – figury harmonijnie wkomponowanej w tło, przedstawiającej sylwetkę pułkownika naturalnej wielkości. Wszystkie inwestycje zostaną sfinansowane ze środków wnioskodawcy.

- Pułkownik był skromnym człowiekiem i tak chciałbym go przedstawić - powiedział Andrzej Boczek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama