Nowy numer 24/2018 Archiwum

Metropolita o spotkaniu z ojcem świętym

Słowa papieża Franciszka skierowane w przesłaniu do polskich biskupów były odpowiedzią dla tych wszystkich, którzy od początku jego pontyfikatu zaczęli różnicować, dzielić, przeciwstawiać papieża biskupom.

Tak uważa metropolita gdański abp Sławoj Leszek Głódź, który podczas Mszy św. w kościele pw. Matki Bożej Królowej Korony Polskiej w Gdańsku-Oliwie u ojców cystersów nawiązał do niedawnej wizyty polskiego episkopatu w Watykanie. Mszę transmitowała w niedzielę TVP Polonia.
- Ojciec święty przyjął nas po ojcowsku. Nie groził palcem i nie było tej atmosfery: papież dobry, biskupi źli - mówił hierarcha. - Była za to serdeczna modlitwa, rozmowa, ojcowskie wskazówki i pouczenia. Usłyszeliśmy od ojca świętego słowa dobre, sprawiedliwe i przynoszące radość. Powiedział, że Kościół w Polsce ma ogromny potencjał wiary, modlitwy, miłosierdzia i praktyki chrześcijańskiej. Było też pouczenie papieskie. Mówił wprost do naszej grupy: bądźcie blisko ludzi, szczególnie kapłani. Ludzie przychodzą z różnymi sprawami, ale z tego zawsze wynika dobro duchowe.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma