Nowy numer 3/2021 Archiwum

Uczcić świętego

Grupa 180 osób wyruszyła w piątek w godzinach rannych z lotniska w Gdańsku-Rębiechowie na pielgrzymkę do Rzymu. Jest to jedna z ostatnich grup udających się na kanonizację błogosławionych papieży: Jana XXII i Jana Pawła II.

Wśród pielgrzymów znalazło się pięciu biskupów i wielu księży z terenu całej metropolii gdańskiej. Ponad 30 parafii archidiecezji zorganizowało też pielgrzymki autokarowe. Bierze w nich udział ok. 2000 wiernych. Wielu diecezjan podjęło także trud indywidualnego pielgrzymowania. Korzystają z różnych środków lokomocji.

- To będzie wielkie przeżycie. Mam ogromne oczekiwania. To wielkie święto dla Polaków. - mówi pan Krzysztof. - Ja jadę podziękować. Wiele ważnych rzeczy w moim życiu dokonało się w czasie pontyfikatu polskiego papieża. Myślę, że wiele zawdzięczam Janowi Pawłowi II. Pewnie, że łask można dalej oczekiwać. Najważniejsze jest jednak dla mnie dziękczynienie - dodaje pan Zdzisław Koliński, szef biura pielgrzymkowego Kaszub-Travel. - Myślę, że to ostatnia wielka fiesta, gdzie Polacy we Włoszech, na tym „starym zachodzie”, będą wiedli prym. Pewnie to ostatnie takie święto za naszych czasów. Tylko raz na setki lat w narodzie przychodzi na świat człowiek na miarę Jana Pawła II - dodaje.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.