Nowy numer 29/2021 Archiwum

Poświęcenie sztandaru PSP w Sopocie

- Sztandar jest jak krzyż dla chrześcijanina. To jest znak tożsamości - mówił do strażaków w homilii podczas Mszy św. abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, odpowiedzialny z ramienia episkopatu za duszpasterstwo państwowych i ochotniczych straży pożarnych.

Wyjątkowo długie świętowanie mają sopoccy strażacy w tym roku. Od 4 maja, czyli św. Floriana, ich patrona, do 23 maja. Tego dnia miała miejsce uroczystość poświęcenia sztandaru Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej. - Wprawdzie nasza placówka wchodzi już w siedemdziesiąty rok służby, jednak dotąd nie dostąpiła zaszczytu nadania jej sztandaru - wspominał bryg. Adam Polakowski, komendant miejski PSP w Sopocie. - Ten dzień jest dla nas wyjątkowy.

Uroczystość poprzedziła Msza św. w kościele św. Jerzego, której przewodniczył Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański. - Sztandar to jest jak krzyż dla chrześcijanina. To jest znak tożsamości, to znak święty - tłumaczył metropolita. - Sztandar całuje się jak ręce matki. Trzeba go chronić.

Nadanie sztandaru jest uhonorowaniem wszystkich pokoleń sopockich strażaków. – Od dzisiaj będzie nam towarzyszył w życiu jednostki w chwilach ważnych i uroczystych - zapewniał bryg. Adam Polakowski. - Będziemy strzec jego honoru, z dumą niosąc sztandar wysoko ponad głowami, tak aby każdy widział, iż jesteśmy gotowi służyć naszej ojczyźnie i drugiemu człowiekowi w myśl strażackiej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

W uroczystościach wziął udział gen. brygadier Wiesław Leśniakiewicz, komendant główny Państwowej Straży Pożarnej. Jako że uroczystość nadania sztandaru połączona w tym roku została z obchodami Dnia Strażaka, zasłużonym strażakom wręczone zostały nagrody resortowe, zgromadzona zaś publiczność miała okazję wziąć udział w festynie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama