GN 38/2020 Archiwum

Każdy umrze za swój własny grzech

- Czasami skutki działania poprzednich pokoleń przylepiają się nie jako wina, ale jako dziedzictwo, podobnie jak dziedziczne choroby. Wówczas potrzeba ingerencji Kościoła i ludzi, którzy pomodlą się o uzdrowienie i uwolnienie. Odetną skutki grzechu - mówi o. Pacyfik Iwaszko OFM.

Pod koniec lipca w parafii św. Brygidy w Gdańsku odbyły się trzydniowe rekolekcje na temat obciążeń pokoleniowych. Nauki rekolekcyjne wygłosił franciszkanin o. Pacyfik Iwaszko z Sekretariatu Ewangelizacji w Krakowie.

- Grzech jest gładzony poprzez sakrament chrztu. Jego się nie dziedziczy. Pozostają jednak czasem jego skutki - mówił. - Bardzo niebezpieczne jest zrzucanie winy na innych, czasem na poprzednie pokolenia. Nie wolno obwiniać swoich przodków. My też coś po sobie pozostawimy. Według Pisma Świętego każdy odpowie za swój własny grzech. Czytamy o tym w Księgach: Powtórzonego Prawa, Ezechiela, Jeremiasza czy w Ewangelii św. Jana - podkreślał rekolekcjonista.

Każdy umrze za swój własny grzech   Wakacyjne rekolekcje cieszyły się sporym zainteresowaniem. Gdy w ławkach zabrakło miejsc, księża wystawili wiernym rozkładane krzesła ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość Ojciec Pacyfik mówił również o uzdrawiającej mocy sakramentów i rzeczywistym celu modlitwy o uzdrowienie, jakim jest nawiązanie i umocnienie relacji z Bogiem. - To Bóg uzdrawia, nie ojciec Iwaszko. Nie jesteśmy szamanami. Modlę się z ludźmi. Przewodzę im, ale idziemy razem… Przyprowadzam ludzi do Jezusa… - mówił.

Więcej o tzw. obciążeniach pokoleniowych, uzdrawiającej mocy Kościoła i niebezpiecznym uzależnieniu od Mszy o uzdrowienie będzie można przeczytać w najnowszym 31. numerze Gościa Gdańskiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama