Nowy numer 48/2020 Archiwum

Arcybiskup odwiedził pielgrzymów

Uroczystą Mszą świętą w bazylice licheńskiej rozpoczęło się 5 sierpnia spotkanie abp. Sławoja Leszka Głódzia z pielgrzymami.

W Eucharystii wzięło udział ponad 600 pielgrzymów z pielgrzymek gdańskiej i gdyńskiej. Na uroczystość przybyła także delegacja pielgrzymki kaszubskiej. Wraz z metropolitą Eucharystię sprawowało prawie 30 kapłanów.

- W waszą modlitwę włączony jest ogromny wysiłek, który jest znakiem niezachwianej wiary. Módlmy się zatem żarliwie w intencji naszej ojczyzny oraz za tych, którym obiecaliśmy naszą modlitwę - mówił w Licheniu abp Głódź.

W homilii sporą część słowa metropolita poświęcił obecnej sytuacji naszej ojczyzny. Zaznaczył, że państwo nie może istnieć w oderwaniu od wartości moralnych. Podkreślił również, że heroiczne czyny polskiego narodu w trudnych momentach historii wynikały bezpośrednio z wiary i głoszonej przez Kościół Ewangelii. - Nasza ojczyzna jest Bogu wierna, ale wciąż na nowo musi wzmacniać i budować swoją wiarę - mówił metropolita.

Na zakończenie uroczystości arcybiskup pobłogosławił zgromadzonych w ławkach pielgrzymów i udał się do Radziejowa, aby tam spotkać się z pątnikami pielgrzymki kaszubskiej.

W sumie na Jasną Górę udaje się w tym roku z archidiecezji gdańskiej około 1000 pielgrzymów.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama