Nowy numer 26/2022 Archiwum

Piłkarze Lechii promują dzień żołnierzy wyklętych

Instytut Pamięci Narodowej w Gdańsku nagrał spot, który ma promować dzień żołnierzy wyklętych. Wystąpił w nim m.in. reprezentant Polski w piłce nożnej Sebastian Mila.

Gdański oddział Instytutu Pamięci Narodowej nagrał spot promujący Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Możemy zobaczyć w nim znanych piłkarzy Lechii Gdańsk - Mateusza Bąka, Sebastiana Milę, Marcina Pietrowskiego, Piotra Wiśniewskiego oraz bokserów ze Studia Sylwetki Forfit. Wszyscy wystąpili w materialne na zasadzie wolontariatu.  

- Piłkarze od samego początku wykazali zainteresowanie inicjatywą. Zachowali się jak prawdziwi patrioci. Powiedzieli mi wprost, że to dla nich wielki zaszczyt móc wziąć udział w promowaniu takich bohaterów, jakimi byli żołnierze niezłomni. Podobnie zareagowali bokserzy i pozostali uczestnicy spotu - mówi dr Karol Nawrocki, naczelnik OBEP IPN Gdańsk.

Klip można zobaczyć TUTAJ.

Tegoroczne gdańskie obchody pamięci żołnierzy wyklętych rozpoczną się 27 lutego o godz. 19 w kościele pw. św. Brygidy widowiskiem artystycznym, które zrealizuje zespół "Pro Bono".

Dzień później o godz. 17 przy skrzyżowaniu al. Żołnierzy Wyklętych i ul. Srebrniki rozpocznie się akcja "Przyjdź i zapal znicz bohaterom", która będzie jednocześnie oficjalnym otwarciem alei. Wszyscy uczestnicy akcji otrzymają bezpłatne bilety na koncert zespołu De Press, który z okazji dnia żołnierzy wyklętych rozpocznie się o godz. 19 w gdańskim klubie "Parlament".

W niedzielę po Mszy św. sprzed kościoła pw. św. Brygidy w Gdańsku wyruszy o godz. 12 pierwsza Krajowa Defilada Pamięci Żołnierzy Wyklętych, która dotrze na Długi Targ. O godz. 18 na cmentarzu Garnizonowym odbędzie się Apel Poległych.

« 1 »

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama