Nowy Numer 41/2021 Archiwum

Zobacz także

 • eroboro
  05.06.2015 10:18
  Szkoda ze arcybiskup Głódź nie mowił ludziom o Jezusie tylko jak zawsze wiekszość polskich biskup wdawał się w polityczne gadki. Jeżeli bedzie głosił z siłą Ewangelię to ludzie beda wiedzieli co jest dobre a co złe
  doceń 2
 • Stanisław_Miłosz
  05.06.2015 10:51

  Podstawową zasadą ładu społecznego jest ochrona społeczności przed tym co społeczność niszczy.

  Propagowanie bandytyzmu, złodziejstwa, kłamstwa, oszustwa, dewiacji seksualnych, narkotyzmu społeczności nie tylko nie służy, ale wprost jej szkodzi. Szkodzi szkodząc poszczególnym osobom w społeczności, ale szkodząc społeczności jako całości. A społeczność jest naturalnym sposobem zapewniania jej członkom tego, czego indywidualnie nie byliby w stanie osiągnąć.

  Dlatego zasada wolności, absolutnej indywidualnej wolności, jakiej chcą wszekiego rodu dewianci, wolności kosztem wolności innych, musi ustąpić przed zasadą ochrony społeczności. Jeśli nie chce się destrukcji społeczności.

  Człowiek bez społeczności, to nawet nie powrót na drzewo, to gorzej, bo małpy też mają swoje społeczności, to gorzej - to samozagłada. Samozagłada indywidualnie i zbiorowo. Małpom nakazuje dbałość o integralność społeczności instynkt. Człowiekowi nakazywać winien rozum, zdrowy rozum.

  Masz zatem coś przeciw rozumowi, zdrowemu rozumowi, velario? Że stajesz po stronie destrukcji?

   

  doceń 0
 • velario
  05.06.2015 13:51
  @Stanisław_Miłosz
  Nic nie mam przeciwko rozumowi, zwłaszcza zdrowemu.
  Inaczej niż abp. Sławoj Leszek Głódź (i - jak rozumiem - również inaczej niż Ty), nie mam też nic przeciwko wolności zgromadzeń i wolności słowa, o ile korzystanie z tych wolności nie narusza obowiązującego prawa.
  doceń 2
 • agnostos
  05.06.2015 19:55
  agnostos
  No Miłosz znowu w swoim radykalizmie wrzuca wszystko do jednego worka. A przecież pluralizm społeczny to u nas niedawno osiągnięta jakość, której przed 1989 rokiem trudno było szukać. Wymaga on jednak wolności słowa, której gwarantem musi byc państwo. Wolność zgromadzeń w to się wpisuje. Widać komu tęskno za jedną, zdrową siłą narodu.
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama