Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Gość Gdanski w Internecie

Gdański

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • OPINIE
  • ARCHIWUM
  • GALERIE
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Patronaty
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O DIECEZJI
    • Biskupi
    • Historia
    • Parafie

Najnowsze Wydania

  • GN 43/2025
    GN 43/2025 Dokument:(9469044,Rodzina – sens i stabilność)
  • GN 42/2025
    GN 42/2025 Dokument:(9458103,Zaczarowana miotła)
  • GN 41/2025
    GN 41/2025 Dokument:(9450251,Odpowiedzialni mężowie)
  • GN 40/2025
    GN 40/2025 Dokument:(9442266,Dziwne miny manekinów)
  • Gość Extra 3/2025 (13)
    Gość Extra 3/2025 (13) Dokument:(9436832,Słowo, które przygarnia)
gdansk.gosc.pl → Wiadomości → Te ściany należą już tylko do Boga

Te ściany należą już tylko do Boga przejdź do galerii

- Kościół to miejsce spotkania człowieka z Bogiem, z Jego miłością. W tej świątyni, jak w tysiącach świątyń na całym świecie, obecny jest Bóg - mówił 25 października w kościele w Chłapowie abp Sławoj Leszek Głódź.

 
Moment poświęcenia dzwonów Piotr Ciskowski

Ponad dwustu wiernych z liczącej zaledwie tysiąc mieszkańców parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie zgromadziła Eucharystia, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. Modlitwa rozpoczęła się od poświęcenia ścian budowanej świątyni. Podczas uroczystości metropolita poświęcił także dzwony, które niedługo zostaną umieszczone w kościelnej wieży.

- Te ściany należą już tylko do Boga. Dziś, kiedy poświęcamy tę świątynię, wyrażamy nasze dziękczynienie Bogu za wielkie dzieło, które wyrosło z waszej wiary, hojności serc i wyrzeczeń. Jesteśmy wszyscy tego świadomi - mówił w homilii abp Sławoj Leszek Głódź. - Tak rodzi się kościół. Ten z cegieł, kamieni i desek. Ale także ten duchowy - dodał metropolita.

Hierarcha w swoim słowie wspomniał też konsekrację bp Zbigniewa Zielińskiego. Przypomniał również, że na I rok studiów w GSD zgłosiło się 16 młodych ludzi. - Kościół się odnawia. Przychodzą nowe pokolenia, nowi następcy apostołów, by być pasterzami, nauczycielami i przewodnikami. Do poszczególnych parafii posyłani są kapłani, którzy też pochodzą z konkretnych rodzin - przypominał arcybiskup.

Metropolita podkreślał także, że życie chrześcijanina powinno charakteryzować się płynącym z wiary optymizmem, opartym na wierze w obecność i działanie samego Boga. - Mamy skłonność do narzekania. Podkreślamy nasze nieszczęścia. Tymczasem zło nie może przysłonić dobra. A dobro jest udziałem każdego dnia. Musimy pamiętać, że "Jezus Chrystus zwyciężył śmierć, a na życie rzucił światło przez Ewangelię". Dlatego możemy wykrzykiwać radośnie. On nas pociesza i uzdrawia - stwierdził hierarcha. - Bóg zechciał zamieszkać tu, w tym miejscu, bo kocha i otwarty jest na każdego człowieka - dodał.

Abp Głódź wyjaśnił także symbolikę poświęcanych dzwonów. - Dzwony służą chwale Bożej, zwołują lud, zbierają duchowieństwo, opłakują zmarłych... Są głosem sumienia - podkreślał metropolita.

Parafia pw. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie powstała w 1993 roku. Została wydzielona z części władysławowskiej parafii prowadzonej przez księży chrystusowców. Ziemię pod budowę świątyni przekazali Kościołowi państwo Elżbieta i Józef Jeka. Początkowo na miejsce kultu Bożego zaadaptowana została miejscowa hala stolarska. W roku 2003 parafianie podjęli trud budowy docelowej świątyni.

« ‹ 1 › »
Poświęcenie kościoła w Chłapowie

WIARA.PL DODANE 26.10.2015 AKTUALIZACJA 26.10.2015

Poświęcenie kościoła w Chłapowie

​Ponad dwustu wiernych z liczącej zaledwie tysiąc mieszkańców parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Chłapowie zgromadziła Eucharystia, której przewodniczył abp Sławoj Leszek Głódź. Modlitwa rozpoczęła się od obrzędu poświęcenia ścian budowanej świątyni. Podczas uroczystości metropolita poświęcił także dzwony, które znajdą się niedługo zostaną umieszczone na kościelnej wieży. Zdjęcia: Piotr Ciskowski  
oceń artykuł Pobieranie..

ks. Rafał Starkowicz

|

GOSC.PL

publikacja 26.10.2015 18:10

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • ABP SŁAWOJ LESZEK GŁÓDŹ
  • ARCHIDIECEZJA GDAŃSKA
  • CHŁAPOWO
  • POŚWIĘCENIE KOŚCIOŁA

Polecane w subskrypcji

  • „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
    • W ramach
    • Leszek Śliwa
    „Św. Jan Kapistran podczas odsieczy Belgradu” na płótnie Antona von Pergera
  • Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
    • Rozmowa
    • Agata Puścikowska
    Mój ojciec powtarzał: „Przysięgałem – dotrzymam”. Rozmowa z Ireną Bylicką o rodzinie, wierności i samotności w tłumie
  • Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
    • Rozmowa
    • Kamil Gąszowski
    Ks. Piotr Kieniewicz: Milczenie też jest językiem. Wymaga jednak domknięcia słowem, bo bez dialogu nie ma relacji
  • Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
    • Polska
    • Konstanty Pilawa
    Rodzina w pułapce medialnego kłamstwa
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
    •  
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X