Nowy numer 07/2024 Archiwum

Znamy formułę debaty Wałęsy z biografami

Przed paroma dniami informowaliśmy o szczegółach debaty Lecha Wałęsy z biografami. Wówczas nie była jeszcze znana formuła spotkania. Dotychczasowe ustalenia uzupełniamy o nowe informacje.

Debata rozpocznie się od 10-minutowego wprowadzenia do dyskusji i przypomnienia jej zasad. Następnie głos zabierze Lech Wałęsa, który na wypowiedź będzie miał 10 minut. Po wystąpieniu byłego prezydenta głos zabiorą pozostali uczestnicy debaty w kolejności ustalonej w losowaniu przeprowadzonym przez prowadzącego. Po trwających 8 minut wypowiedziach nastąpi 5-minutowy komentarz Lecha Wałęsy oraz 3-minutowa odpowiedź uczestnika.

Dla ułatwienia dyskusji wszyscy jej uczestnicy otrzymają kopie dokumentów z archiwów IPN związanych ze sprawą tajnego współpracownika ps. "Bolek".

Debata potrwa ok. 1,5 godziny. Spotkanie będzie zamknięte, jedynie z udziałem mediów i bezpośrednią transmisją "na żywo".

Przypominamy, że debata odbędzie się 16 marca o godz. 17 w auli gdańskiego oddziału Instytutu Pamięci Narodowej. Wezmą w niej udział dotychczasowi biografowie Lecha Wałęsy. Zaproszenie otrzymali: dr hab. Sławomir Cenckiewicz, dr Piotr Gontarczyk, dr hab. Jan Skórzyński, dr Andrzej Drzycimski, dr Grzegorz Majchrzak, a także Paweł Zyzak, dziennikarz Piotr Semka oraz reżyser i publicysta Grzegorz Braun. IPN czeka na potwierdzenie obecności zaproszonych gości. Więcej na ten temat TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama