Nowy numer 42/2021 Archiwum

Amerykański kolos wylądował w Gdańsku

Ma 75 m długości i prawie 20 m wysokości. Masa własna tego kolosa wynosi ponad 153 t. W środę na gdańskim lotnisku wylądował amerykański samolot wojskowy lockheed C-5 galaxy.

Maszyna należąca do Sił Powietrznych Stanów Zjednoczonych przetransportowała do Gdańska sprzęt na manewry dla żołnierzy armii amerykańskiej. Na pokładzie znalazło się m.in. 7 hummerów oraz kilka palet z wyposażeniem. Samolot, już pusty, odleci z Gdańska w czwartek przed południem.

Planowane manewry będą kolejnymi, jakie w ostatnim czasie odbędą się w okolicach Trójmiasta. Niespełna dwa tygodnie temu nad Zatoką Gdańską latały dziesiątki wojskowych śmigłowców bojowych i transportowych.

Najprawdopodobniej ćwiczenia mają związek ze zbliżającym się szczytem NATO w Warszawie, a także z mającymi się odbyć w Krakowie Światowymi Dniami Młodzieży.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

  • Stanisław_Miłosz
    26.05.2016 00:31
    Nie dało by się zatrudnić Adamowicza und Kameraden do kołowania "kolosa"? Jakby nie było praktykę w ciągnięciu aeroplanu już mają (p. Amber Gold).
    doceń 0
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama