Nowy numer 23/2021 Archiwum

Znajdź swoje korzenie

Poszukiwanie przodków jest fascynujące, ale też czasochłonne i skomplikowane. W najbliższych tygodniach pomoc w tej kwestii oferują pracownicy gdyńskiego Muzeum Emigracji.

Dla gości przygotowano sześć stanowisk, gdzie można skorzystać z portalu ancestry.com. Na stronie szczególnie pomocnej podczas poszukiwań osób, które wyemigrowały z Polski, można znaleźć miliony zeskanowanych dokumentów, m.in. akty urodzenia, akty małżeństw oraz zgonów, a także spisy ludności z różnych krajów, listy pasażerów emigrujących z Europy do Stanów Zjednoczonych, Australii i innych państw. Są na niej także rejestry wojskowe, książki adresowe czy kolekcje nekrologów, a nawet - w przypadku aktów naturalizacyjnych - również fotografie. Najwięcej informacji można znaleźć o emigrantach z końca XIX w. aż do 1940 r.

Do poszukiwań często wystarczy znać imię i nazwisko krewnego, ale im więcej danych, tym większa szansa na odnalezienie przodków. - Jeśli szukamy popularnego nazwiska, to strona może wyświetlić wiele rezultatów. Ale jeśli już zawęzimy dane i do nazwiska dodamy np. miejsce i datę urodzenia, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że nasze poszukiwania powiodą się - tłumaczy Marcin Maniecki, prowadzący warsztaty genealogiczne.

Płatna dla zwykłych użytkowników strona w Muzeum Emigracji dostępna jest w pełnej wersji. Z portalu można skorzystać samodzielnie lub co tydzień liczyć na pomoc pracowników pomagających w obsłudze strony. Są dostępni w każdą środę w godz. 15-18. Spotkania będą odbywały się co tydzień, aż do 21 grudnia.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama