Nowy numer 37/2021 Archiwum

Holendrzy wydobyli norweski chemikaliowiec

- Dzisiaj jednostka "Hordafor V" została podniesiona i przeholowana na nabrzeże albańskie - mówi Anna Bulman, rzecznik prasowy Stoczni Remontowej Nauta.

Dwie renomowane holenderskie firmy: Smit Salvage BV i Multraship Salvage BV wydobyły dzisiaj norweski statek, który pod koniec kwietnia zatonął wraz z dokiem pływającym w Stoczni Remontowej Nauta.

Obiekt został podniesiony metodą odzyskiwania pływalności poprzez opróżnianie i napełnianie zbiorników.

- Dalsze prace konsorcjum, które podjęło się operacji podniesienia zarówno statku, jak i doku pływającego, przebiegają zgodnie z harmonogramem zawartym w kontrakcie - tłumaczy Anna Bulman, rzecznik prasowy Stoczni Remontowej Nauta.

Przypomnijmy, że 27 kwietnia na terenie Stoczni Remontowej Nauta dok pływający, w którym znajdował się remontowany norweski statek "Hordafor V", niebezpiecznie się przechylił. Jednostka zaczęła nabierać wody i tonąć.

19 czerwca Stocznia Remontowa Nauta podpisała umowę z renomowanymi firmami holenderskimi: Smit Salvage BV i Multraship Salvage BV, które w konsorcjum podjęły się operacji podniesienia zarówno statku, jak również doku pływającego. Firmy zobowiązały się podnieść statek w ciągu 30 dni.

Zarząd Stoczni powołał specjalną komisję ekspertów, która cały czas zajmuje się wyjaśnianiem przyczyn zdarzenia.

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama