Ulewy w Trójmieście, zapory z worków

Wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem.

Pomimo utrzymujących się opadów deszczu, sytuacja na Pomorzu stabilizuje się. Woda w zbiornikach retencyjnych powoli, ale systematycznie opada. W zbiorniku Srebrniki jest już ok. 35 cm niżej niż w najgroźniejszym momencie (w godzinach przedpołudniowych). Również w pozostałych zbiornikach na potoku Strzyży poziom wody obniża się.

Mimo to wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem. - Objeżdżamy miasto, na razie sytuacja stabilna, wszystkie służby pracują na pełnych obrotach. Mieszkańcy zgłaszają prośby o kolejne worki - mówi Aleksandra Dulkiewicz, wiceprezydent Gdańska.

- Wody przybywa jedynie w zbiornikach Jasień i Kiełpinek, które celowo zamknęliśmy, by nie zrzucać wody do potoku. Oba zbiorniki mają jednak jeszcze znaczną rezerwę i nie ma niebezpieczeństwa ich przepełnienia - mówi Andrzej Chudziak z Gdańskich Wód.
Ulewy w Trójmieście, zapory z worków   Wciąż rozkładane są zapory przeciwpowodziowe i worki z piaskiem Gdańskie Wody
Ulica Wielkopolska, którą ok. godz. 14 zamknięto w związku z podnoszącym się poziomem wody Potoku Oruńskiego, została już odblokowana i ruch na niej może odbywać się bez przeszkód.

Także ulica Niepołomicka została odblokowana i ruch na niej wznowiono. Zamknięte pozostają nadal ulice Chrzanowskiego (w rejonie skrzyżowania ze Słowackiego) i Piastowska.

Według bieżącej prognozy, umiarkowane opady deszczu będą się utrzymywać jeszcze do godzin wieczornych, w związku z tym sytuacja na zbiornikach retencyjnych i potokach nadal jest monitorowana przez służby miejskie.

- Sytuacja jest stabilna i, póki co, we wszystkich zbiornikach stan wody nie podnosi się. W terenie pracuje około 500 osób - informuje Paweł Adamowicz, prezydent Gdańska.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..