Nowy numer 32/2022 Archiwum

Arka przed potopem

O grzechu i mocy modlitwy ludzi zjednoczonych z Bogiem mówi Lech Dokowicz, reżyser i scenarzysta, organizator spotkań modlitewnych.

Jak konkretnie ma wyglądać Różaniec do Granic?

W Różańcu do Granic biorą udział wszystkie 22 diecezje graniczne. Program zakłada, że 7 października o 10.30 spotykamy się w specjalnie do tego celu wybranych kościołach stacyjnych, rozmieszczonych wokół granic Polski. Tam odbędą się konferencja, Msza Święta, a później wspólne przejście do punktów modlitwy, które zostały wyznaczone mniej więcej co kilometr. Ludzie będą mogli ustawić się w linii i połączyć z innymi grupami. Nie wszędzie będzie to możliwe, ale na przykład na plaży – jak najbardziej. Modlitwa różańcowa w całym kraju rozpocznie się o 14.00. Kończymy około 16.00. Wszystko jest tak pomyślane, by dało się wrócić do domu przed nocą, nawet jeśli niektórzy uczestnicy przyjadą z samego środka Polski. Przewodniczący Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki ogłosił, że komunikat z zaproszeniem do wzięcia udziału w wydarzeniu zostanie odczytany we wszystkich parafiach w Polsce.

Jak idą przygotowania w diecezjach?

Wszystko rozwija się według planu. Powołano koordynatorów diecezjalnych, znamy także kościoły stacyjne. Archidiecezja gdańska wyznaczyła aż 42 świątynie. To najwięcej ze wszystkich diecezji. Z Bożą pomocą na naszych plażach stanie długi rząd zatopionych w modlitwie ludzi. Trzeba zaznaczyć, że te plaże to jednocześnie granice naszego państwa. W całej Polsce przygotowujemy punkty specjalne. Jednym z nich może się stać plaża gdyńska, innym – Swarzewo, w którym zgromadzą się ludzie morza. We wrześniu rusza kampania medialna. Drukujemy miliony ulotek i tysiące plakatów, które będzie można zamówić przez stronę wydarzenia. Wszystkie informacje można znaleźć na stronie internetowej: www.rozaniecdogranic.pl. Tam można się zarejestrować i zadeklarować swój przyjazd do jednego z 300 kościołów stacyjnych. Przedsięwzięcie od strony logistycznej jest bardzo skomplikowane, a koszty przerastają znacznie możliwości organizatorów. Dlatego przez stronę internetową można także wesprzeć finansowo organizację wydarzenia.

Ta modlitewna akcja może zmienić losy świata?

W tym roku przeżywamy 100. rocznicę objawień fatimskich. Różaniec do granic celowo zbiega się z tym wydarzeniem. Fatima zmieniła wiele. Pokazała, jak dramatyczna jest duchowa kondycja świata i to, jak naglące jest wezwanie do nawrócenia. Dla mnie to uwspółcześnione wołanie, zbieżne z trzema biblijnymi wydarzeniami. Pierwsze to słowa: „Jeszcze trzy dni i Niniwa zostanie zniszczona”, drugie – zniszczenie Sodomy i Gomory, a trzecie to budowanie arki przed potopem. We wszystkich trzech sytuacjach ogromna większość, obrażająca Boga, kręciła na siebie bicz. Tylko garstka ludzi nie odrzuciła tych ostrzeżeń. Nie chcemy jałowo wspominać Fatimy, tylko wypełnić jej wezwania. Dlatego najpierw była Wielka Pokuta, a w tym roku zapraszamy na Różaniec do granic.•

« 1 2 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama