Nowy numer 26/2022 Archiwum

Z chłopca w mężczyznę

Bractwo Świętego Pawła zakłada trzy nowe oddziały.

Działające na terenie archidiecezji gdańskiej Bractwo Świętego Pawła propaguje wartości katolickie i patriotyczne. Na podstawie formacji Syn-Brat-Ojciec uczestnicy cotygodniowych spotkań uczą się być wiernymi synami Bożymi. Bractwo postanowiło rozszerzyć swoją działalność, otwierając trzy kolejne oddziały - w gdańskim Przymorzu, Gdyni oraz Kolbudach.

Pierwsze spotkanie informacyjne nowo utworzonego oddziału odbyło się 5 września w parafii pw. NMP Królowej Różańca Świętego w Gdańsku-Przymorzu. - Dotychczas spotykaliśmy się wyłącznie w parafii pw. św. Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku-Chełmie. Obecnie bractwo liczy ponad 100 osób. Prowadzenie spotkań w jednym miejscu niosło wiele trudności. Postanowiliśmy więc, z błogosławieństwem abp. Sławoja Leszka Głódzia, ruszyć dalej i poszerzyć działalność ewangelizacyjną. Chcemy dzielić się naszym doświadczeniem wiary i mobilizować innych mężczyzn, aby byli aktywni w kolejnych parafiach naszej diecezji - wyjaśnia ks. Krzysztof Ławrukajtis, opiekun Bractwa św. Pawła.

- Dzisiejszy świat jest światem kryzysu rodziny i kryzysu męskości. Oba kryzysy dotknęły mnie osobiście - opowiada Paweł Mojsiuszko. - 2,5 roku temu, po wstąpieniu do bractwa, zacząłem się nawracać. Uratowałem swoje małżeństwo. Uzdrowiłem relacje z żoną. Wcześniej wielokrotnie myślałem o rozwodzie. Planowałem, jak przeprowadzić cały proces. Dzisiaj, po wielu trudnych i dramatycznych przeżyciach, mogę świadomie i z radością powiedzieć, że chcę być ze swoją żoną do końca życia na dobre i złe. Bractwo zmieniło chłopca w mężczyznę, a mężczyznę w świadomego swojej roli męża - dodaje.

Pierwsze spotkanie na gdańskim Przymorzu cieszyło się dużym zainteresowaniem. Chęć przystąpienia do bractwa zgłosiło kilkunastu mężczyzn. - Razem z żoną należymy do wspólnoty Domowego Kościoła. To bardzo cenna formacja dla naszego małżeństwa. Jednak doszliśmy do wspólnego wniosku, że brakuje nam wspólnot skierowanych jedynie do kobiet oraz wyłącznie do mężczyzn. Poczułem potrzebę znalezienia się w gronie facetów, w którym z głębi serca będę mógł powiedzieć, co dzieje się w moim życiu, pracy, małżeństwie. W ten sposób trafiłem na Bractwo św. Pawła. Chcę podczas spotkań podjąć refleksję na temat roli mężczyzny we współczesnym świecie - mówi Patryk Winowski.

Kolejne spotkania odbędą się:

 • 18 września - parafia NSPJ w Gdyni;
 • 25 września - parafia Urszuli Ledóchowskiej w Gdańsku;
 • 2 października - parafia św. Floriana w Kolbudach.

Bractwo św. Pawła niezmiennie będzie spotykało się na gdańskim Chełmie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • rmolas
  06.09.2017 08:59
  więcej informacji o męskiej formacji katolickiej Bractwa na stronie www.bractwoswietegopawla.pl oraz https://www.facebook.com/bractwoswietegopawla/ Zapraszamy
 • Gość
  06.09.2017 15:35
  No, dopiero zaczął się Pan nawracać.Bo jeszcze Pan mówi:Uzdrowiłem, uratowałem swe małżeństwo.Za dużo tego JA...To Bóg uzdrowił i uratował.Męskie grupy w Kościele są dobre, o ile nie generują pychy.
  doceń 1
 • Ja
  15.10.2017 12:53
  Gościu,
  Jeśli nie jesteś trollem a tylko masz problem ze swoją kobiecością/ męskością i nie pasuje ci co mówi xPP czy JP i stojący za nimi KK - to zamiast zmieniać cały Kościół by ci pasował - poszukaj innego. Coś ala gender znajdziesz bez problemu. I jeśli będzie tam tysiące młodych ludzi na spotkaniach wtedy twoje uwagi będą miały jakiś sens. Teraz twoje pretensje wyglądają dość żałośnie przy pełnych salach i kościołach z udziałem xPP
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama