Nowy numer 32/2022 Archiwum

Aby zrozumieć wiarę, trzeba nią żyć

- Kościół nie jest klubem miłośników kogoś lub czegoś. Nie jest też klubem dyskusyjnym. Jest wspólnotą w drodze, która daje się prowadzić Duchowi Świętemu - mówił ks. Piotr Roszak.

Wieczorną Mszą św. odprawioną 18 marca o 19.30 rozpoczęły się w katedrze oliwskiej doroczne rekolekcje dla inteligencji Wybrzeża. W tym roku głosi je ks. prof. dr hab. Piotr Roszak, prodziekan Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu.

W homilii pierwszego dnia rekolekcji kaznodzieja podkreślał, że wiara wymaga od chrześcijanina autentycznego zaangażowania.

- Wiarę człowieka próbuje się w uczynkach. W tym, jak żyje, jaki sposób życia wybiera. Ta próba może czasem wykazać, że budujemy na lichym materiale - mówił do zgromadzonych ks. P. Roszak.

Aby zrozumieć wiarę, trzeba nią żyć   Organizowane co roku w katedrze oliwskiej rekolekcje dla inteligencji Wybrzeża zawsze cieszą się dużą popularnością ks. Rafał Starkowicz /Foto Gość - Te rekolekcje mają nas przyprowadzić do wiary i pozwolić zrozumieć jej głęboki sens. Mają nas nauczyć, że udział w Nowym Przymierzu to nie kwestia przynależności zewnętrznej, ale sprawa serca - zaznaczał.

- Żeby zrozumieć wiarę, nie można w tej kwestii być kibicem. Trzeba zacząć nią żyć, by ją zrozumieć. A wówczas staniemy się źródłem światła w świecie - podkreślał kapłan.

Ks. Piotr Roszak jest doktorem habilitowanym nauk teologicznych, nauczycielem akademickim Uniwersytetu Mikołaja Kopernika oraz Uniwersytetu Nawarry w Pampelunie. W pracy badawczej zajmuje się egzegezą biblijną św. Tomasza z Akwinu. Święcenia kapłańskie przyjął w 2003 roku. W ciągu piętnastu lat kapłaństwa pracował m.in. w toruńskiej parafii Świętych Janów. Był także kapelanem więziennym w toruńskim Areszcie Śledczym.

Spotkania rekolekcyjne dla inteligencji Wybrzeża w katedrze oliwskiej rozpoczynają się codziennie o 19.30. Potrwają do najbliższej środy.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama