Nowy numer 32/2020 Archiwum

Ta modlitwa ma szczególną moc

We wtorek 26 czerwca bp Wiesław Szlachetka przewodniczył Mszy św. w kościele Miłosierdzia Bożego, na którą licznie przybyli uczestnicy imprezy, parafianie oraz przedstawiciele szkolnych i parafialnych kół Caritas.

Muzyczną oprawę liturgii zapewnił pochodzący z Żukowa zespół Agape, który wielokrotnie zdobywał laury na diecezjalnym Festiwalu Piosenki Religijnej w Jastarni. Pomysł organizowania pikniku dla niepełnosprawnych zrodził się przed laty, kiedy w Żukowie prężnie działał z niepełnosprawnymi ks. Andrzej Buja. Od tego czasu inicjatywa nieustannie się rozwija.

Biskup zwrócił uwagę na szczególną moc modlitwy osób cierpiących. – Tych, którzy są na wózkach inwalidzkich, proszę o pomoc, o waszą modlitwę. Ona ma szczególną wartość. To także dzieło miłosierdzia. Każdy z nas jest zaproszony do tego, żeby okazywać pomoc innym. Każdy dobry czyn przymnaża radości zarówno pomagającemu, jak i osobie, której pomagamy. Jest to radość wymagająca, ale dzięki niej świat staje się piękniejszy. To taki ułamek nieba, którym może się stawać każdy z nas – mówił. Zwrócił się również do wolontariuszy. – Dziękuję za wasze wrażliwe serca, za wasze pomocne dłonie, za wasze oczy, które widzą nie tylko własne potrzeby, ale potrzeby innych, oraz za wasze uszy, które słyszą wołanie o pomoc, nawet to niewypowiedziane – podkreślił. Po Eucharystii uczestnicy pikniku, a także parafianie mogli posłuchać Haliny Frąckowiak, która zaprezentowała swoje najbardziej znane przeboje. Więcej na: gdansk.gosc.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama