Nowy numer 24/2021 Archiwum

U św. Stanisława - modlitwa, konkursy, zabawa przejdź do galerii

Dzieci, młodzież, rodzice i opiekunowie przybyli 8 września do parafii pw. św. Stanisława Kostki w Gdańsku-Oliwie. W sobotnie przedpołudnie odbywał się tam dzień uwielbienia Boga za dar św. Stanisława Kostki.

Spotkanie rozpoczęła Msza św. z udziałem ks. kan. Zbigniewa Cichona, dziekana dekanatu Gdańsk-Wrzeszcz, posługującego w zaprzyjaźnionej parafii św. Stanisława Biskupa. W homilii ks. dr Maciej Machalica, wikariusz parafii, zwrócił szczególną uwagę na cechy charakteru młodego świętego, stawiając je za wzór dla dzieci i młodzieży.

- Trzeba się skupić na tym, co nam Bóg mówi. Mamy okazję do tego tu, w naszym kościele. Powinniśmy się tu czuć jak w domu naszego Ojca. Msza św., modlitwa, Różaniec, katecheza są domem Ojca, w którym się czujemy jak u siebie. Bierzmy wzór ze św. Stanisława Kostki. Niech będzie dla nas znakiem wielkiej miłości Boga - mówił.

Na zakończenie wierni zmówili Litanię do św. Stanisława Kostki. Była też okazja do ucałowania relikwii świętego.

Po Eucharystii ks. Mirosław Paracki, gospodarz oliwskiego kościoła, zaprosił wszystkich do wspólnej zabawy, animacji i poczęstunku. W spotkaniu wzięły udział dziecięce i młodzieżowe grupy działające w parafii - Liturgiczna Służba Ołtarza, schola, oaza, Rycerstwo Niepokalanej. Atrakcjami były radiowozy Policji i Straży Miejskiej, liczne animacje, popcorn, kiełbaski z grilla i pyszne ciasta.

Dzień uwielbienia był kolejnym wydarzeniem, które odbywa się w parafii św. Stanisława Kostki w poświęconym mu roku duszpasterskim. 18 września ksiądz proboszcz zaprasza na święto patrona Polski i oliwskiej parafii.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama