Nowy numer 24/2021 Archiwum

Gdańsk upamiętni rocznicę wyboru Jana Pawła II

- Jestem przekonany, że przygotowany przez wybitnych muzyków i wokalistów repertuar będzie sprzyjał nie tylko wielu doznaniom artystycznym i religijnym, ale także pobudzi w nas ducha miłości do ojczyzny - mówi ks. prał. Ludwik Kowalski, proboszcz parafii św. Brygidy w Gdańsku.

W związku ze zbliżającą się 40. rocznicą wyboru Karola Wojtyły na papieża abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański, zaprasza wszystkich wiernych na koncert upamiętniający Ojca Świętego Jana Pawła II.

Wydarzenie odbędzie się w niedzielę 7 października, o godz. 17 w bazylice św. Brygidy w Gdańsku, gdzie znajduje się Bursztynowy Ołtarz Ojczyzny.

- Chcemy tym wyjątkowym wydarzeniem jak najlepiej uczcić osobę największego z Polaków - mówi ks. prał. L. Kowalski. I dodaje: - Jan Paweł II podczas swojej pielgrzymki do ojczyzny w 1987 roku, odwiedził naszą parafię. Był wówczas pod gdańskimi krzyżami. Wtedy pilnujący placu esbecy odwrócili się plecami do papieża, który przecież przynosił Polsce dobrą nowinę i uczył budować mosty między ludźmi. Dziś, z perspektywy czasu, śmiało można powiedzieć, że to ich postawa skazana była na niepowodzenie, bo jednocząca siła miłości, którą Jan Paweł II głosił, owocuje także i dzisiaj w naszym narodzie.

W niedzielnym koncercie papieskim udział wezmą m.in.: Alicja Węgorzewska, Placido Domingo Junior, Maciej Miecznikowski, Bogdan Kierejsza i Cappella Gedanensis.

Podczas wydarzenia artyści wykonają hymn papieski "Santo Subito", przygotowany z okazji kanonizacji Ojca Świętego Jana Pawła II oraz specjalny utwór napisany z okazji 40. rocznicy powołania na Stolicę Piotrową. Ponadto zabrzmią utwory dedykowane Matce Bożej i miejscom, które ukochał papież Jan Paweł II.

Wydarzenie będzie transmitowane przez telewizję TVP Polonia. Wstęp wolny.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama