Nowy numer 24/2021 Archiwum

Nie dla "Tęczowego piątku" w Gdańsku

Stowarzyszenie Odpowiedzialny Gdańsk apeluje do rodziców Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku odnośnie "Tęczowego piątku".

"Otrzymujemy informacje, że w Gdańsku w Zespół Szkół Ogólnokształcących nr 8 planowany jest #TęczowyPiątek [26 października - przyp.red.]. Z doniesień prasowych wynika, że zajęcia będą dotyczyły prezentacji kontrowersyjnego podejścia do mniejszości seksualnych, w tym manipulację jakoby wśród nastolatków byli homoseksualiści (organizatorzy twierdzą, że w każdej klasie, bez podania źródeł badań naukowych).

Przypominamy, że do ok 21-24 roku życia trwa homofilna faza rozwoju psychoseksualnego, a tożsamość płciowa dopiero się kształtuje.

Przypominamy, że szkoła musi uzyskać pisemną zgodę rodziców na udział dziecka w takich zajęciach - wynika to z Prawa Oświatowego, co zostało potwierdzone przez Pomorską Kurator Oświaty, Panią dr Monikę Kończyk w odpowiedzi na interpelację Poseł Magdaleny Błeńskiej a także w piśmie Wiceprezydenta Gdańska Piotr Kowalczuk, zapewniającego, że wszystkie zajęcia w szkole będą uzgadniane z rodzicami.

Jeśli znacie rodziców uczniów z ZSO8 na gdańskiej Zaspie zaalarmujecie ich, żeby złożyli pisemne oświadczenie, że nie wyrażają zgody na udział dziecka w »Tęczowym piątku «".

AKTUALIZACJA, godz. 17.40

Odpowiedź Agnieszki Tomasik, dyrektor ZSO nr 8 w Gdańsku:

"Szanowni Państwo,
szkoła nie organizuje "Tęczowego Piątku", trudno mi oceniać, skąd mogły być takie informacje. Gdybyśmy organizowali, musielibyśmy zgodnie z procedurami powiadomić uczniów i rodziców, a rodziców poprosić o zgody".

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama