Jarmarki oraz kiermasze bożonarodzeniowe cieszą się w Trójmieście sporym zainteresowaniem i powodzeniem.
Zwłaszcza Gdańsk może się pochwalić bogatą ofertą wystawienniczą, a także wieloma atrakcjami towarzyszącymi. Jego bajkowa, świąteczna atmosfera urzeka mieszkańców i turystów, którzy w zimowe dni chętnie spędzają tutaj czas. - Każdego roku na jarmarku pojawiają się nowe atrakcje. Tym razem będzie to przepiękna, dwupoziomowa Karuzela Gdańska, którą znamy już z Targu Rybnego, ale teraz zobaczymy, jak prezentuje się na Targu Węglowym. Gdańszczanie - posiadacze Karty Mieszkańca - będą mogli jednokrotnie skorzystać z karuzeli za symboliczną złotówkę. A wszystkie te złotówki przekazane zostaną Fundacji Hospicyjnej, która przeznaczy je na wypoczynek dla osieroconych dzieci - informuje Joanna Czauderna-Szreter z Międzynarodowych Targów Gdańskich.
Kolejną nowością jest strefa gastronomiczna, czyli Food Court, zlokalizowana w centralnej części Targu Węglowego i działająca do 13 stycznia. - Będziemy kosztować potraw kuchni hiszpańskiej, węgierskiej, alzackiej, chińskiej, niemieckiej, greckiej, belgijskiej, kaszubskiej i polskiej - wymienia J. Czauderna-Szreter. W wyjątkowo chłodne wieczory rozgrzać się można wyborną czekoladą, grzanym piwem z miodem i imbirem, regionalnym cydrem z dodatkiem rumu oraz - tradycyjnie - aromatycznym grzańcem, serwowanym w kolekcjonerskich kubkach ceramicznych.
Jak co roku, na Jarmarku Rzemiosła i Rękodzieła w zabytkowych wnętrzach Wielkiej Zbrojowni ASP nie zabraknie rzeczy wyjątkowych, nierzadko jednoegzemplarzowych, w duchu eko i w duchu slow fashion, a także nowoczesnego wzornictwa. Można zaopatrzyć się w ludowe szopki, anioły i świątki, ręcznie wykonane ozdoby choinkowe, bombki z małych polskich manufaktur, grawerowane wałki do ciasta, ceramikę artystyczną, biżuterię ze srebra, tytanu, bursztynu i tworzyw niekonwencjonalnych. Mimo nowych akcentów tradycyjnych elementów, tj. Anielskiego Młyna czy gadającego Łosia Lucka, nie zabraknie. Jarmark Bożonarodzeniowy w Gdańsku potrwa do 23 grudnia.
Gdynia zaprasza na Świąteczny Kiermasz Rękodzieła, który zlokalizowany jest w podziemiach gdyńskich Hal Targowych. Oferta jest szeroka i zróżnicowana, a co najważniejsze - oferowane ozdoby świąteczne, ceramika czy biżuteria są dziełem lokalnych twórców. Jarmark odbywać się będzie we wszystkie przedświąteczne soboty oraz w niedzielę handlową 23 grudnia. Wystawcy czekają w godz. 9–16. Każdy, kto zdecyduje się tutaj zawitać, znajdzie coś oryginalnego i wyjątkowego.
Mieszkańcy i turyści odwiedzający Sopot będą mogli na dłużej zatrzymać się na skwerze Kuracyjnym, gdzie już 21 grudnia rozpocznie się Jarmark Świąteczny, który potrwa aż do 1 stycznia przyszłego roku. Wzorem lat ubiegłych czas odwiedzającym umilać będą występy artystyczne oraz klimatyczna muzyka w tle. Nie zabraknie również atrakcji dla dzieci, a na kilkunastu świątecznie przystrojonych stoiskach będą gościły głównie specjały na wigilijny stół.