Nowy numer 24/2021 Archiwum

Więcej niż czubek własnego nosa

– Razem z papieżem Franciszkiem chcemy wam dzisiaj powiedzieć, że jesteście dla nas ważni – mówił biskup Zbigniew Zieliński do młodzieży zgromadzonej na wydarzeniu Gdynia PANAma.

Ponad 1000 młodych ludzi wzięło udział w wydarzeniu ewangelizacyjnym Gdynia PANAma, które odbyło się w sobotę 26 stycznia w kościele ojców franciszkanów w Gdyni.

Impreza została zorganizowana w łączności z trwającymi w Panamie 34. Światowymi Dniami Młodzieży. Uczestnicy spotkania wysłuchali słów, które papież Franciszek skierował do zgromadzonych na ŚDM młodych. Był też taniec uwielbienia poprowadzony przez grupę Worship Style, świadectwo Krzysztofa Sowińskiego ze wspólnoty Głos Pana, żywiołowe koncerty rapera Anatoma i grupy Fala Zmiany oraz uwielbienie, które poprowadził zespół Bogu Chwała pod dyrekcją Weroniki Korthals. Kulminacyjnym punktem imprezy była uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem biskupa Zbigniewa Zielińskiego. Wraz z nim Mszę św. sprawowało 20 kapłanów. W homilii hierarcha podkreślił, że słowa przewodnie tegorocznego ŚDM: „Oto ja, służebnica Pańska (…)”, zachęcają nas do przyjęcia wyzwania, by być sługami Pańskimi. – Nie jest to łatwe zadanie szczególnie teraz, gdy w imię różnego rodzaju współczesnych haseł raczej chcemy, by to inni nam służyli – mówił. – Nasze życie nabiera szczególnego sensu, gdy spostrzeżemy, że liczy się coś więcej niż tylko czubek własnego nosa – podkreślał hierarcha. Po Mszy św., na zakończenie wydarzenia, odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama