Nowy numer 39/2023 Archiwum

Prokuratura: Chirurg z Gdańska miał molestować 88 kobiet

Gdańska prokuratura zakończyła śledztwo w sprawie lekarza onkologa. Śledczy oskarżają go o molestowanie seksualne 88 kobiet. Medyk zeznał, że w ten sposób badał pacjentki.

Marek Ł., 67-letni lekarz z Gdańska, podczas badań w prywatnym gabinecie, które przeprowadzał przez ponad dekadę, miał skrzywdzić 88 kobiet. Śledczy postawili mu aż 120 prokuratorskich zarzutów.

- Dziewięć zarzutów dotyczy doprowadzenia pokrzywdzonych podstępem do obcowania płciowego, natomiast pozostałe czyny dotyczą doprowadzenia, również podstępem do poddania się innej czynności seksualnej. Dochodziło do nich podczas przeprowadzanych badań onkologicznych i innych w latach 2006 - 2017. Wśród pokrzywdzonych jest jedna osoba poniżej 15. roku życia - mówi Grażyna Wawryniuk z Prokuratury Okręgowej w Gdańsku.

Śledczy z Gdańska przesłuchali prawie 4 tysiące świadków. To głównie pacjentki Marka Ł.

Lekarz nie przyznaje się do winy. W początkowym etapie śledztwa twierdził, że nie było to molestowanie, a jeden ze sposobów badań. Prokuratura powołała biegłego, który stwierdził, że takiej metodologii w medycynie nie ma.

Marek Ł. został już zawieszony w wykonywaniu zawodu chirurga onkologa. Grozi mu do 12 lat więzienia. Akt oskarżenia przeciwko lekarzowi trafił już do gdańskiego sądu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Quantcast