Nowy Numer 16/2019 Archiwum

1,5 mln dni modlitwy

– Kapłani noszą w sobie zarówno ludzką kruchość charakteru, jak i niezwykły dar posługiwania błogosławieństwem od samego Boga. Pojawia się zatem niebezpieczeństwo, że mogą rozbić się o swoje własne słabości – mówi ks. Jacek Nawrot.

Wszystko zaczęło się przed 10 laty. Z inicjatywy świeckich powstała strona kaplani.com.pl, poświęcona formacji kapłańskiej i modlitwie za księży. Pomysłodawcy nie poprzestali na publikowaniu artykułów formacyjnych czy zachęcaniu do modlitwy. Postanowili zadziałać także w świecie realnym. Zapoczątkowali akcję „Słudzy Pana proszą o modlitwę”.

Logistyczne wyzwanie

Założenie było proste. Parafia, która zgłasza się do udziału, otrzymuje odpowiednią pulę wizytówek. Na każdej z nich widnieją imię kapłana i rok jego święceń. Karteczki rozdaje się na zakończenie wielkoczwartkowych uroczystości. Ci, którzy je przyjmą, zobowiązują się do codziennej modlitwy za konkretnego księdza, która ma trwać przez 30 kolejnych dni.

Dostępne jest 10% treści. Chcesz więcej? Kup wydanie papierowe lub najnowsze e-wydanie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Reklama

Zapisane na później

Pobieranie listy

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL