Nowy numer 37/2021 Archiwum

Przyjdź na gdański Marsz dla Życia i Rodziny

W niedzielę 9 czerwca odbędzie się w Gdańsku X Marsz dla Życia i Rodziny. Organizatorzy serdecznie zapraszają do udziału w wydarzeniu wszystkich wiernych z całej archidiecezji.

Udział w Marszu dla Życia i Rodziny to publiczne świadectwo, które uczestnicy dają o wyznawanych przez siebie wartościach. Udziałem w wydarzeniu pokazują, że życie ludzkie trwa od poczęcia do naturalnej śmierci, a rodzina to związek kobiety i mężczyzny otwarty na przyjęcie i wychowanie dzieci. - Zapraszamy do udziału w marszu wszystkich, dla których życie i rodzina są kluczowe. Wspólnie dajmy świadectwo przywiązania do tych wartości - mówi Waldemar Jaroszewicz, przewodniczący Katolickiego Stowarzyszenia "Civitas Christiana" w Gdańsku, organizator marszu.

Inicjatywa organizacji marszów zrodziła się z potrzeby promocji wartości życia ludzkiego i rodziny, której fundamentem jest małżeństwo mężczyzny i kobiety.

Pierwszy Marsz dla Życia i Rodziny odbył się w 2006 roku w Warszawie. W czasie 13 lat marsze zorganizowano w ponad 150 miastach i miejscowościach; wzięły w nich udział setki tysięcy ludzi.

Organizacją marszów zajmują się grupy, wspólnoty i organizacje, które łączy przekonanie, że szacunek dla życia i rodziny stanowi fundament ładu społecznego. - Dzisiejszy świat niesie wiele zagrożeń i bardzo często życie jest celem różnych ataków. Chcemy mówić i świadczyć o wartościach w sposób zgodny z ewangelicznym przykazaniem miłości bliźniego. Radośnie, pokojowo, ale jednocześnie stanowczo. Chcemy podkreślić, że jesteśmy przywiązani tych wartości i mają one priorytetowe znaczenie w naszym codziennym życiu - mówi Karol Czuba z Bractwa św. Pawła, koordynator wydarzenia.

Marsz, organizowany w Gdańsku po raz 10., rozpocznie się 9 czerwca o godz. 15 przy Kaplicy Królewskiej. Stamtąd ulicami: Szeroką, Hucisko, Wały Jagiellońskie przejdzie pod pomnik Poległych Stoczniowców i dalej, na tereny postoczniowe przy ul. Kadłubowców, gdzie odbędą się koncerty i festyn. Scena, na której zagrają znane zespoły chrześcijańskie: Armia Dzieci i TGD, będzie również miejscem modlitwy za miasto. Tu również błogosławieństwa udzieli biskup i usłyszeć będzie można świadectwa rodziny, dla której wartości promowane przez wydarzenie odgrywają w życiu kluczową rolę.

Podczas koncertu organizatorzy zapewnią atrakcje najmłodszym uczestnikom: dmuchane zamki, zjeżdżalnie i ogromne bańki mydlane. Będzie też możliwość zakupu posiłku.

Organizatorzy proszą uczestników o ubranie się na biało. W czasie wydarzenia będą zbierane pieniądze, które wesprą Dom Samotnej Matki w Gdańsku-Matemblewie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął abp Sławoj Leszek Głódź, metropolita gdański.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama