Nowy numer 31/2021 Archiwum

Premier Morawiecki i prezydent Gdańska rozmawiali o Westerplatte

W KPRM w Warszawie, z inicjatywy szefa rządu, odbyło się spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydent Gdańska Aleksandrą Dulkiewicz. Rzecznik rządu poinformował, że spotkanie odbyło się w "atmosferze rzetelnej troski o miejsca pamięci historycznej".

Jednym z poruszanych tematów był spór o Westerplatte, który miasto toczy z rządem, posłami i gdańskimi radnymi PiS. Spotkanie odbyło się w cztery oczy. - Apelowałam, żebyśmy porozmawiali o tym, jak upamiętnimy miejsce tej historycznej bitwy, ale też elementu ważnego dla tożsamości gdańszczan - mówiła po spotkaniu A. Dulkiewicz. Wręczyła też premierowi wysłane już w kwietniu zaproszenie do współorganizacji 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej. - Premier przyjął zaproszenie ze zrozumieniem. Myślę, że wniosek, jaki mogę wyciągnąć, to to, że 1 września o 4.45 spotkamy się u stóp pomnika - dodała.

Wątek Westerplatte na spotkaniu skomentował Piotr Mueller, rzecznik rządu. - Będziemy wspierać wszelkie działania, które umożliwią, aby to bardzo ważne miejsce pamięci dla Polaków było odpowiednio "zaopiekowane" - mówił.

Czy na spotkaniu premier i prezydent Gdańska osiągnęli jakiś konsensus ws. Westerplatte? - Nie, dzisiaj w tym zakresie chyba zostały pewne rozbieżności. Kwestie opieki nad Westerplatte są przedmiotem troski rządu, w związku z tym złożony do Sejmu projekt ustawy będzie wspierany - dodał rzecznik rządu.


Więcej o sporze wokół terenów Westerplatte w 25. numerze "Gościa Gdańskiego" na 23 czerwca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

 • Arek
  12.06.2019 20:37
  Premier tutaj pokazał swoją klasę oraz doświadczenie. Gratulacje dla Pana Morawieckiego.
 • wie ktoś?
  13.06.2019 13:47
  Czy to prawda, że pani Dulkiewicz jest w neokatechumenacie? jeśli tak, to jest szansa na jej nawrócenie
  doceń 2
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama