Nowy numer 39/2022 Archiwum

Dobrze zasłużyli się ojczyźnie przejdź do galerii

W archikatedrze oliwskiej w Gdańsku odbyła się Msza św. w intencji poległych w obronie Pomorza, za żołnierzy Tajnej Organizacji Wojskowej "Gryf Pomorski" oraz za jej założyciela i dowódcę - kpt. Józefa Dambka, w 116. rocznicę urodzin.

 

Hymn narodowy na rozpoczęcie uroczystości.
Gość Gdański

Eucharystię poprzedziło odśpiewanie Mazurka Dąbrowskiego oraz odczytanie uchwały Sejmu RP z 22 lutego w sprawie uczczenia TOW „Gryf Pomorski”. W dokumencie podkreślono, że działalność organizacji „to piękna karta historii polskiej konspiracji niepodległościowej czasu wojny i etos, na który Kaszubi, Kociewiacy i inni Pomorzanie powoływali się w okresie powojennych opresji komunistycznych”.

Zgromadzonych na modlitwie przywitał Roman Dambek, prezes Stowarzyszenia im. TOW „Gryf Pomorski”.

Słowo powitania R. Dambka
ks. Maciej Świgoń

Liturgii przewodniczył ks. kan. dr Krzysztof Kinowski, rektor Gdańskiego Seminarium Duchownego. Na zakończenie zostały złożone kwiaty przy grobie książąt pomorskich.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama