Gdańsk. Bezpłatna pomoc doradcy obywatelskiego

Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie w Gdańsku zachęca do skorzystania z bezpłatnej pomocy doradcy obywatelskiego.

To forma wsparcia dostępna dla każdej osoby, która złoży oświadczenie o niemożności pokrycia kosztu wizyty u prawnika. - Kwestię reguluje znowelizowana Ustawa o nieodpłatnej pomocy prawnej, która wprowadziła od tego roku m.in. bezpłatne poradnictwo obywatelskie - wyjaśnia Sylwia Ressel z MOPR.

W Gdańsku, na zlecenie i przy koordynacji Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie, działają 4 punkty świadczące takie wsparcie. Prowadzą je organizacje pozarządowe. Dyżurujący tam doradcy są doświadczeni, przeszkoleni m.in. w zakresie spraw obywatelskich.

- To propozycja dla tych, którzy nie radzą sobie z życiowymi kłopotami. Doradcy pomogą w kwestiach rodzinnych, dotyczących świadczeń społecznych, niepełnosprawności czy stosunków międzyludzkich, np. w sporach sąsiedzkich - mówi S. Ressel.

Doradcy obejmą zindywidualizowanym wsparciem potrzebujące osoby. W razie konieczności sporządzą plan działania i ułatwią jego wdrożenie. Pomogą również w samodzielnym, skutecznym rozwiązaniu problemu, a w razie potrzeby pokierują do właściwych instytucji udzielających kompleksowego wsparcia.

- Do skorzystania z tej bezpłatnej formy wsparcia zachęcamy nie tylko mieszkańców Gdańska, ale również osoby odwiedzające nasze miasto - dodaje S. Ressel.

Do doradców obywatelskich obowiązują zapisy, m.in. od poniedziałku do piątku pod nr. tel. (58) 342 31 88, w godz. 10-14, lub e-mailowo: pomocprawna@mopr.gda.pl.

Na wizytę można się także zarejestrować przez formularz online, dostępny na stronie www.mopr.gda.pl (w zakładce: "Nieodpłatna pomoc prawna - rejestracja"). Obowiązują również zapisy bezpośrednie. Wystarczy zadzwonić do wybranego punktu poradnictwa obywatelskiego w mieście.

Punkty nieodpłatnego poradnictwa obywatelskiego w Gdańsku:

Instytut Aktywizacji Regionów, ul. Zakopiańska 40, Siedlce

poniedziałek-piątek w godz. 8-12; zapisy: tel. 572 382 444, e-mail: bppkalendarz@gmail.com;

Instytut Aktywizacji Regionów, ul. Kisielewskiego 12, Strzyża

poniedziałek-piątek w godz. 12.15-16.15; zapisy: tel. 572 382 444, e-mail: bppkalendarz@gmail.com;

Stowarzyszenie "Akcja Społeczna" SAS, ul. Wyzwolenia 49, Nowy Port

pon., wt., czw., pt. w godz. 15-19, śr. 12.30-16.30; zapisy: tel. 517 939 716, e-mail: nowyport.sas@o2.pl;

Stowarzyszenie "Akcja Społeczna" SAS, ul. Północna 5, Brzeźno

pon., śr., czw., pt. w godz. 15-19, wt. godz. 9-13; zapisy: tel. 517 939 797, e-mail: brzezno.sas@o2.pl.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..