Nowy numer 38/2021 Archiwum

Zaproszenie na "Weekend w seminarium"

- Nie tworzymy żadnego sztucznego PR, tylko pokazujemy rzeczywistość. Chcemy, by młodzi ludzie zobaczyli seminarium od środka i podjęli właściwą decyzję o swoim życiu - mówi ks. dr Jan Uchwat, ojciec duchowny w GSD.

Wspólnota Gdańskiego Seminarium Duchownego zaprasza w dniach 6-8 marca na dni skupienia dla młodzieży męskiej.

- Różnie można nazwać ten czas. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, by poznać to miejsce. Celem "weekendu" jest pomóc Panu Bogu dotrzeć do ludzi, to znaczy stworzyć dobre warunki dla młodych mężczyzn, którzy potencjalnie zastanawiają się nad powołaniem do kapłaństwa, myślą o tej drodze albo po prostu coś ich do seminarium przyciąga. Podczas tych niespełna trzech dni uczestnicy mogą zobaczyć, jak wygląda kleryckie życie - normalny plan dnia, w którym jest modlitwa, nauka, praca i braterstwo. Takie doświadczenie może wpłynąć na ich ewentualną decyzję wstąpienia do seminarium - mówi ks. dr Jan Uchwat, ojciec duchowny w GSD. 

Młodzi mężczyźni wejdą w normalny rytm życia kleryckiego. - Nie tworzymy żadnego PR-owskiego planu ekstra. Jest to dokładne odzwierciedlenie tego jak żyjemy, a nawet tego, co jemy. Nie przygotowujemy żadnego supermenu - mówi z uśmiechem ks. Jan.

- Po uprzednim zgłoszeniu przyjść może każdy - od szkoły średniej do tzw. młodzieży postakademickiej - kto myśli o powołaniu kapłańskim. Chodzi też o to, aby mogli rozeznać znaki w swoim życiu. Wszystkich zainteresowanych serdecznie zapraszamy - zaznacza ks. Uchwat.

Na inicjatywę można zapisać się wysyłając maila na adres: juchwat@wp.pl lub arek.kosznik@gmail.com


Więcej informacji na stronie internetowej: www.gsd.gda.pl oraz w 9. numerze "Gościa Gdańskiego" na 1 marca.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama