Nowy numer 27/2022 Archiwum

Do domu Ojca odeszła matka Tekla Famiglietti, przełożona zakonu brygidek

Wiadomość o śmierci matki przełożonej przekazały siostry z Zakonu Najświętszego Zbawiciela św. Brygidy, rezydujące w Gdańsku-Oliwie.

Matka Tekla odeszła 3 marca 2020 r. w Domu Generalnym przy Piazza Farnese w Rzymie, w wieku 83 lat i 69 roku życia zakonnego.

Przez 37 lat pełniła urząd matki generalnej. Była odnowicielką zgromadzenia i życia zakonnego sióstr w Polsce. Wielokrotnie była w Gdańsku, gdzie podjęła się wraz z siostrami utworzenia Centrum Ekumenicznego św. Brygidy w jednym z zabytkowych oliwskich dworów.

W 1999 r. Centrum odwiedził i poświęcił św. Jan Paweł II, bliski przyjaciel śp. matki Tekli.

Przez watykanistów matka Tekla była nazywana ”najbardziej wpływową kobietą Watykanu”. Wielokrotnie uczestniczyła w trudnych misjach dyplomatycznych Kościoła katolickiego – spotkała się m.in. z Fidelem Castro, komunistycznym dyktatorem Kuby.

Pogrzeb odbędzie się w piątek 6 marca o godz. 10 w Rzymie.

Siostry Brygidki zwracają się z prośbą o modlitwę w intencji śp. matki Tekli.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama