Nowy numer 31/2022 Archiwum

Mądry wierzy temu, kto najmocniej kocha

– Przychodzimy jako ci, którzy nie tylko wierzą, że Bóg istnieje, ale i ufają Mu i zawierzają swoje życie. Każdy z nas jest dla Boga tak cenny, że On oddał za nas życie. To znaczy, że nasz los jest dla Niego ważniejszy niż Jego własny los – mówił ks. Marek Dziewiecki.

Bractwo św. Pawła po raz kolejny zaprosiło na Diecezjalne Rekolekcje dla Mężczyzn. Tym razem konferencje wygłosił ks. Dziewiecki. Tematem spotkania było „Budowanie wspólnoty w małżeństwie, rodzinie i grupach formacyjnych”. Rekolekcjonista przywołał Abrahama jako przykład wielkiej wiary i zaufania człowieka do Boga.

– Człowiek mądry wierzy najbardziej temu, kto najmocniej kocha. Bo taki człowiek nie kłamie, nie wprowadza w błąd, nie zdradzi. Taki ktoś jest najbardziej wiarygodny. Czy mamy taki przykład wiary i zaufania Bogu, który może nas, mężczyzn, budować? Tak, cała Biblia wyjaśnia, że ojcem naszej wiary, czyli kimś wzorcowym w tym względzie, jest Abraham. On zaufał Bogu, nie zwątpił w Niego mimo ciężkiej próby i tym wygrał – mówił. Dodał jednocześnie, że jest ktoś jeszcze lepszy w zaufaniu Bogu niż Abraham, a mianowicie Maryja. – To Ona jest szczytem wiary i zaufania do Boga. Jej wiara jest heroiczna. Abraham skierował do Boga swoje największe marzenie – prośbę o syna. Prosił o cud, a Maryja o nic Boga nie prosi. Odwrotnie – Bóg prosi Maryję, a Ona się zgadza – zaznaczył ks. Dziewiecki.

Rekolekcjonista podkreślał, że Maryja przechodzi bardzo trudną próbę – patrzy na śmierć ukochanego Syna. – Nie krzyczała pod krzyżem, chociaż miała do tego prawo. Bo była pewna, że jeśli będzie trwać przy Bogu, wygra. Wytrwała. Z całego serca prośmy Boga, byśmy byli podobni do Abrahama, a jeszcze lepiej – podobni do Maryi. Byśmy ufali Bogu bardziej niż ludziom wokół nas. Bogu ufam najbardziej – kto dochodzi do tego miejsca, jest niezwyciężony, zarówno w życiu doczesnym, jak i wiecznym – wyjaśnił ks. Dziewiecki.

Misją Bractwa św. Pawła jest pobudzenie odpowiedzialności za rodzinę, Kościół i społeczeństwo poprzez rozwój osobistej relacji z Jezusem Chrystusem i odkrywanie męskiej tożsamości zgodnej z Bożą wolą. – Nasza relacja z Jezusem ma się konkretnie przełożyć na życie i działanie. W dzisiejszych czasach obserwujemy, że mężczyźni zatracili powołanie do bycia liderami. Przestali być decyzyjni, a co najważniejsze – odpowiedzialni za własne czyny oraz za swoją rodzinę – mówi Paweł Mojsiuszko, koordynator rekolekcji.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama