Nowy numer 48/2023 Archiwum

W Pomorskiem 48 osób choruje na COVID-19

Trzy nowe przypadki zakażenia koronawirusem w poniedziałek 30 marca. W całej Polsce liczba osób zakażonych wyniosła 2055, odnotowano dotychczas 31 zgonów. Wśród zmarłych nie ma żadnego mieszkańca Pomorza.

Osoby, u których w poniedziałek potwierdzono zarażenie SARS-CoV-2, to mężczyzna w starszym wieku z powiatu puckiego oraz kobieta po 50. roku życia i mężczyzna po 60. roku życia, mieszkańcy powiatu wejherowskiego. Wszyscy są w dobrym stanie.

Łącznie w województwie odnotowano do tej pory 48 przypadków zachorowań na COVID-19, z czego 40 osób przebywa w izolacji domowej. Najwięcej - 16 zakażeń - potwierdzono w Gdańsku, potem w powiecie gdańskim - 11, powiecie wejherowskim - 8, w Gdyni - 4, po 3 zachorowania w powiatach tczewskim i kartuskim i po jednym - w powiatach nowodworskim, puckim i kwidzyńskim. Kwarantanną domową objęto 694 osoby, a 3194 pozostają pod nadzorem epidemiologicznym.

Wśród osób zakażonych jest Mieczysław Struk, marszałek województwa pomorskiego. U samorządowca wykryto koronawirusa w sobotę. Od niedzieli, po decyzji sanepidu, przebywa w Uniwersyteckim Centrum Medycyny Morskiej i Tropikalnej w Gdyni. Jego stan jest dobry. Badania potwierdziły również wirusa u kolejnej osoby pracującej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Pomorskiego w Gdańsku. Przebywa ona w izolacji domowej. Kwarantanną objęto 47 pracowników UMWP oraz ich rodziny, w tym cały zarząd województwa. W poniedziałek przeprowadzono dekontaminację budynku urzędu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama