Nowy numer 20/2022 Archiwum

Medycy gośćmi Muzeum II Wojny Światowej

Lekarze i personel walczący z koronawirusem mogą za darmo korzystać z pokoi noclegowych w placówce. W piątek podpisano w tej sprawie porozumienie pomiędzy Muzeum II Wojny Światowej w Gdańsku a Wojewodą.

W pełni wyposażone pokoje noclegowe z łazienkami oraz dostępem do wyodrębnionej i wyposażonej kuchni, zostaną udostępnione kadrze medycznej od dnia 20 kwietnia br. Porozumienie podpisali: Karol Nawrocki, dyrektor MIIWŚ, oraz Dariusz Drelich, wojewoda pomorski.

- Muzeum II Wojny Światowej oddaje do dyspozycji kadry medycznej 5 pokoi znajdujących się w części hotelowej Muzeum. Chcielibyśmy tym gestem wesprzeć pracowników pomorskiej służby zdrowia, którzy codziennie swoją intensywną pracą i oddaniem, realnie pomagają osobom najbardziej potrzebującym, w tym trudnym dla nas wszystkich czasie. Zarówno ja, jak i wszyscy pracownicy Muzeum II Wojny Światowej cieszymy się i jesteśmy dumni, że możemy wesprzeć tych, którzy na co dzień poświęcają swoje życie dla dobra innych - mówił Karol Nawrocki.

Wojewoda Pomorski Dariusz Drelich dziękował dyrekcji za wsparcie pomorskiej służby medycznej. - Pracownicy służby zdrowia są na pierwszej linii frontu walki z Covid-9. Walczą o zdrowie i życie pacjentów, narażając własne. Musimy zapewnić im optymalne warunki prac. Dziękuję dyrekcji Muzeum II Wojny Światowej za współpracę i przeznaczenie pokoi dla pracowników szpitali zakaźnych - mówił wojewoda.

Na pracowników służby zdrowia, korzystających z pokoi hotelowych udostępnionych w ramach porozumienia, będą czekać najnowsze publikacje wydawnictwa Muzeum. - Mamy nadzieję, że pozwolą one przedstawicielom służby medycznej chociaż na chwilę oderwać myśli od aktualnych problemów, pogłębiając wiedzę na temat historii II wojny światowej - dodał dr Karol Nawrocki.

W piątek 17 kwietnia w województwie pomorskim koronawirusa wykryto u dwóch młodych kobiet z powiatu kartuskiego i u starszego mężczyzny z powiatu wejherowskiego, którzy byli pod nadzorem epidemiologicznym, oraz u młodego mężczyzny ze Słupska, który był poddany kwarantannie. Liczba zakażonych osób wzrosła na Pomorzu do 185, a ze szpitali wypisano dotąd 25 ozdrowieńców,

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama